TEMAD Konya'da İsmail Sezer güven tazeledi

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği( TEMAD) Konya Şubesi'nin 18.Olağan Genel Kurulunda mevcut dernek başkanı İsmail Sezer yenden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

TEMAD Konya'da İsmail Sezer güven tazeledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dernek binasında  gerçekleşen 18.olağan genel kurulda güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen İsmail Sezer yapmış olduğu teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi; Ordunun bel kemiği olan astsubaylar ülke savunmasında hiç bir zaman fedakarlıktan kaçınmamıştır. görevlerini maaş karşılığında yapsalar da 24 saat esasına göre görev yapıp devletin diğer kurumunda çalışan  memurlar gibi fazla mesai ücreti almadan görevlerini layıkı ile yerine getirdiler.Günümüzde hatırlanan Ömer Halisdemir örneğinin astsubay tarihinde binlerce olduğunu görürüz.Astsubayların eşleri her zaman hem anne hem baba oldukları için çok güçlülerdir.Bürokrasinin işleyişini iyi bilirler çünkü çok sık tayin görürler bu tayinlerdendir ki çocuklarının birçok şehirde okul arkadaşları vardır.Savunmanın milyon dolarlık uçağı tankı gemisi daha önemli olan Mehmetçiği onlara emanettir.

TEMAD Konya'da İsmail Sezer güven tazeledi
Mezun olduktan sonra kıtada eğitimleri öğrenimleri kurs gibi adlandırılsa da devam eder ancak hiç bir eğitimleri sivil hayatta geçmez oysa mesleklerinin uzmanı olarak yetişirler ama işi bırakıp dışarıda iş bulurlar düşüncesi onların sertifikalarını yok sayar. Emekli olunca da yok hükmündedirler görmezlikten gelinen bir meslek grubu olurlar.Teröriste bile çıkan af hak arama mücadelesinden aldıkları cezalar yıllardır affedilmez. Tazminat istekleri tiyatroya dönüştürülmüş bir roman olmuştur hep haklısınız hakkınızdır denir ama hakları verilmez siyaset te milli savunma da adeta dalga geçer,sokaklarda olmayı guruna yakıştıramayan bu zümre birgün gelecek emeklisi çalışanı el ele vererek haklarını alacağına inanmaktadırlar.
Tek listeyle yapılan seçimlerde İsmail Sezer başkanlığındaki yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu;Ethem Yelken,Hüseyin Filik,Filiz Coşkun,Mustafa Çubukçu,Selahattin Portakal,Tunay Basri Sunar

Bakmadan Geçme