TES-İŞ Konya, gerçek enflasyona göre kamu işçisi alacaklı ve hakkını istiyor!

TES-İŞ Sendikası Konya Şube Başkanı Gökhan Yalçın,' Gerçek enflasyona göre kamu işçisi hükümetten alacaklıdır. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Kamu işyerlerinde dengesizliğin önüne geçilmesi ve kamu işçisine nefes aldıracak ücret adaletinin sağlanması için dile getirdiğimiz taleplerimiz ise son derece yerinde ve haklı taleplerdir. Taleplerimizin kabul görmesini, Hükümetin kamu işyerlerinde huzuru ve iş barışını yeniden tesis edecek bu adımları en kısa sürede atmasını ümit ediyor ve bekliyoruz. Yaşasın örgütlü mücadelemiz! ' şeklinde konuştu.

TES-İŞ Konya, gerçek enflasyona göre kamu işçisi alacaklı ve hakkını istiyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk –İş Konfederasyonu çatısı altında sendikal faaliyetini sürdüren TES-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Gökhan Yalçın “Ekonomik krizlerin neden olduğu yüksek enflasyonun etkisiyle kamu ve özel sektörde çalışan işçilerin satın alma gücü günden güne erimektedir. Ülkemizde sosyal devleti koruması, işyerlerinde ücret dengesini ve iş barışını sağlayarak örnek teşkil etmesi gereken işyerlerinin başında kamu işyerleri gelmektedir. 

Ancak, yaşanan yüksek enflasyon ve fiyat dalgalanmaları, farklı statülere ve toplu iş sözleşmesi yürürlük tarihlerine göre çalışanlar arasındaki ücret dengesini bozmakta ve işyerlerindeki huzuru kaçırmaktadır. 

Sendikamız TES-İŞ, kamu işyerlerinde ücret dengesinin korunması, toplu iş sözleşmelerinin farklı enflasyon rakamlarına tabi olmaması için yürürlük tarihlerinin 1 Ocak’ta birleşmesini ve tüm kamu çalışanlarına refah payı verilmesini talep etmektedir. 

Sendikamız söz konusu taleplerimizin yerine getirilmesi için ilgili tüm kurumları resmi yazıyla bilgilendirmiş, basın açıklamalarıyla konuyu gündemde tutmuştur. 

Son olarak; Genel Başkanımız İrfan Kabaloğlu, taleplerimizi TÜRK-İŞ Kamu Koordinasyon Kuruluna taşımış, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay başkanlığında oluşturulan heyetle birlikte 17.01.2024 tarihinde T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı ziyaret etmiş ve böylece taleplerimiz Çalışma Bakanı nezdinde hükümete sunulmuştur.   
Taleplerimizle ilgili süreç, TÜRK-İŞ üyesi ve kamuya muhatap diğer sendikalarla birlikte Konfederasyonumuz tarafından en üst düzeyde ve yakından takip edilmekte, gerekli girişimlerde bulunulmaktadır. 

Bizler konuyu çalışma hayatının gündemine taşıyan sendikamız TES-İŞ’in ve Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ’in yanındayız.

Gerçek enflasyona göre işçi alacaklıdır. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Kamu işyerlerinde dengesizliğin önüne geçilmesi ve kamu işçisine nefes aldıracak ücret adaletinin sağlanması için dile getirdiğimiz taleplerimiz ise son derece yerinde ve haklı taleplerdir. 

Taleplerimizin kabul görmesini, Hükümetin kamu işyerlerinde huzuru ve iş barışını yeniden tesis edecek bu adımları en kısa sürede atmasını ümit ediyor ve bekliyoruz. “diye konuştu.                                            
 

Bakmadan Geçme