TIKLA-ÖĞREN! Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak?

Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? Konya'yı önümüzdeki günlerde meteorolojik açıdan nasıl günler bekliyor. Hava sıcaklığı kaç dereceleri görecek? Yağış olacak mı? İşte detaylar…

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Müslüman alemi 28 Haziran Çarşamba gününden itibaren 4 gün boyunca Kurban Bayramı coşkusunu yaşayacak. Bayram öncesi bol yağış alan Konya Ovası’nda en çok merak edilen soruların başında “bayramda hava nasıl olacak? Yağış olacak mı?” geliyor. Konya için hava durumu vatandaşlar tarafından merak ediliyor.

TIKLA-ÖĞREN! Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak?

Vatandaşlar meteorolojiden havaların nasıl olacağına dair bilgi almanın mücadelesini verirken, Konya için kötü sayılabilecek bir haber geldi.

Kuttusi Demir, “Arife günü Konya şehir merkezinde kısa süreli yağış geçişi olabilir. Değerler bu yönde biraz iyi duruyor. Net birşey yok takip ediyorum. Vade yaklaşsın net bir bilgi vereceğim. Şuan için ihtimal %35” şeklinde ifade etti.

TIKLA-ÖĞREN! Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak?

Kişisel sosyal medya hesabından uyarılarda bulunan Hava Tahmini Uzmanı Kuttusi Demir, şunları söyledi: 

“Son veriler ışığında sıcaklıklar iyice bastırdı. Arife günü ve Bayram ilk iki gün çok daha sıcak olacak. Konya'mızda 33 dereceyi geçecek yerlerde olacaktır. Bayram günü uzak yerlerde kurban kesip etleri eve taşıyacaklar arabalarında buz bulundursun. Ne olur ne olmaz etler sıcaklara kurban gitmesin. Trafiği var, sıcağı var, uzaklığı var. Bayramın son iki günü ise nispeten daha iyi ama yine sıcak geçecek. Son verilerde 5-7 Temmuz tarihine kadar herhangi bir yağış beklenmiyor. Vade uzun değişimler olursa bilgi vereceğim.” 

TIKLA-ÖĞREN! Kurban Bayramı'nda havalar nasıl olacak?

Bakmadan Geçme