TÜGVA Konya 4. Olağan İl Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Konya 4. Olağan İl Genel Kurulu, Konya Taş Bina Konferans Salonunda geniş katılımla gerçekleştirildi.

TÜGVA İl temsilcisi Enes Halil Erdal, protokol üyeleri, il ve ilçe yönetim kurulları ve büyük TÜGVA ailesinin katılımlarıyla gerçekleştirilen genel kurul, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha önceki yıllarda yapılan faaliyetler sinevizyon gösterimi ile katılımcılara tanıtıldı. 

TÜGVA Konya 4. Olağan İl Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Taş Bina Kültür Sanat’ta gerçekleştirilen Genel Kurula, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekilleri Selman Özboyacı, Mustafa Hakan Özer ve Mehmet Baykan, 26. ve 27. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, TÜGVA Genel Başkan Yardımcıları M. Burak Sarman ve Bahadır Yılmaz, TİMAV Genel Başkanı Sami Bayrakçı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Eğitime Destek Platformu Başkanı Önceki Dönem İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Mimarlar Odası Önceki Dönem Başkanı Armağan Güleç Korumaz, TÜGVA Üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Yeni dönemde TÜGVA Konya İl Temsilcisi olarak devam eden Enes Halil Erdal yaptığı konuşmada, TÜGVA'nın misyonunu en iyi şekilde yerine getirceklerini dile getirdi. 

TÜGVA Konya 4. Olağan İl Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Açılış konuşmasını devam ettiren Erdal, "Değerli teşkilat mensuplarım, bu yeni dönemde bütün birimlerimizle birlikte, omuz omuza, el birliğiyle çalışarak, TÜGVA'nın misyonunu en iyi şekilde yerine getireceğiz. Hep beraber daha iyilerini başarmak için çalışacağız. Kıymetli gençler, çıktığımız bu yolda karşılığını yalnızca Allah’tan bekleyerek çevremizi, bütün insanlığı ancak Allah’a kul olmaya davet edelim. Bu süre zarfında yaptığımız bu amelleri ancak onun rızasını kazanmak ümidiyle yapalım. Genel kurulumuz hayırlara vesile olsun. Hepinizi Allah’a emanet ediyor, saygıyla selamlıyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Enes Halil Erdal kimdir? 

TÜGVA Konya İl temsilcisi olarak görevini yapan Enes Halil Erdal, 1999 yılında doğmuş, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde lisans eğitimini tamamlanmıştır. Kendi aile şirketlerinde yöneticilik yapan Erdal; TÜGVA bünyesinde çeşitli görevler almış, ardından 2022 yılında il temsilciliği görevine getirilmiştir. İyi derecede Arapça bilmekte, İslami ilimler alanında çeşitli dersler vermektedir.

TÜGVA Konya 4. Olağan İl Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Bakmadan Geçme