Türk Eğitim Sen Konya'da coşkuyla kutladı

Türk Eğitim Sen Konya 1, 2 ve 3 Nolu Şubelerinin Başkanları, yönetim kurulları ile üyeleri Türiye Cumhuriyetinin 100. Kuruluş yıl dönemini ve 29 Ekim Cumhuriyet bayramını organize ettikleri çeşitli etkinlikler coşkuyla kutladılar.

    Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonu çatışı altında sendikal faaliyetlerini Konya’da sürdüren Türk Eğitim Sen 1 Nolu, 2.nolu ve 3 Nolu Şube Başkanlıkları Türkiye Cumhuriyetinin 100.yıl kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet bayramını, ortaklaşa orgazine ettikleri üç programla coşkuyla kutladılar.
    Türkiye Cumhuriyetin 100 yıldönümünde Anıt alanında bir araya gelen Türk Eğitim Sen ’liler ilk önce Atatürk Anıta çelek koydular. Ardından tüm şehitlerimize saygı duruşu ve hep birlikte İstiklal marşı okudular. Saygı  ve İstiklal marşının okunmasının ardından ortaklaşa hazırlanan açıklamayı Turk Eğitim-Sen Konya 2 Nolu Şube Başkanı Bayram Güneş okudu. Aziz milletimizin azim ve cesaretle, kutlu bir mücadeleyle inşa ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılına büyük eşsiz bir gurur ve heyecanla kavuştuk. 
Türk milletinin en güzide ve en muazzam eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında.
Kutlu olsun!  Devletimiz, milli egemenliğimiz, milli irademiz, milli bekamız daim olsun! 


Türkiye Cumhuriyeti ülküsü; adanmışların, irade gösterenlerin ve inançla harekete geçenlerin şuuru ve muazzam mücadelesiyle yükselmiş, kurtarıcı ve kurucu iradenin hür, müstakil, tam bağımsız ve millet egemenliğine dayanan bir devlet yönetimi anlayışıyla kurumsallaşmış, milli egemenliğin ve milli bekanın üzerinde hiçbir otoriteyi tanımadığının tüm cihana gösterildiği bir duruşla perçinlenmiş ve bugünlere gelmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti; mazlum milletlere emsal olan muhteşem bir mücadelenin zafer tacıdır.Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin yüksek şuurunun, engin iradesinin, kutlu kudretinin şeref nişanesidir. Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin 20. Yüzyıla mührünü vurduğu Türk Mucizesi’dir. 
Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, ilmin, fennin ve aklın ışığında, demokratik bir izanla daha büyük bir azimle, daha içten bir kararlılıkla ikinci yüzyıla taşıma görev ve sorumluluğunu üstlenecek, milli bekamız için yılmadan mücadele edecek, harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. 
Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi miras bırakan Başöğretmenimizin
izinden, kahraman ecdadımızın emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha da güçlendirme
azminden geri durmayacağız. 
Cumhuriyetimizi inşa eden kurtarıcı ve kurucu irade ile, Anayasamızda anlamını bulan temel değerler ile ve milli irade ile husumeti olan, cumhuriyetimizin birleştirici ve bütünleştirici gücüne bölücülük ve nifak tohumları ekerek zarar vermeye çalışan köhne zihniyetin emellerini dün olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız.  Tarih şahit olsun ki; naçiz vücutlarımız bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye
Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
Cumhuriyetimizi kuran aziz ecdadımız emin olsun ki; onu yükseltecek ve yaşatacak olan ve 21. asrı “Türk Yüzyılı” kılacak olan bizleriz.
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, fikir ve yol arkadaşlarını, Türk
istiklali ve istikbali için muazzam bir mücadele veren şühedayı rahmet ve minnetle yâd
ediyoruz. Aziz ruhları şad olsun. Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.dedi
    Basın açıklamasın ardında katılımcı üyeler ellerinde olan Türk Bayraklarını Konyalı vatandaşlara dağıttıktan sonra, sendikalarına gitmek üzere dağıldılar.
 

Bakmadan Geçme