• Haberler
  • Konya
  • Türk Mühendisler Çalıştayı, Büyük Bir Katılımla Yapıldı!

Türk Mühendisler Çalıştayı, Büyük Bir Katılımla Yapıldı!

Türk Mühendisler Derneği Konya İl Temsilcisi Elektrik-Elektronik Mühendisi Bilal Soylu, Ankara Holiday Inn Hotel'de gerçekleştirilen Türk Mühendisler Derneği Çalıştayına katıldı.

Türk Mühendisler Çalıştayı, Büyük Bir Katılımla Yapıldı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türk Mühendisler Derneği Konya İl Temsilcisi Elektrik-Elektronik Mühendisi Bilal SOYLU; Türk Mühendisler Derneği olarak düzenlediğimiz “Türkiye Yüzyılında Mühendisler: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu çalıştayımız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Bu önemli etkinlikte, mühendislik mesleğinin hak ettiği değeri kazanması ve çalışma koşullarının iyileştirilmesi için kapsamlı tartışmalar ve çözüm önerileri sunuldu. Kamu mühendislerinin haklarının iyileştirilmesi, teknik sorumluluk tazminatı, ek gösterge artışı, deneyime dayalı ödüllendirme, üniversitelerde kontenjanların azaltılması ile özel sektördeki çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve yeşil pasaport verilmesi gibi konular ele alındı” dedi.

Soylu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Etkinliğimize konuşmacı olarak katılan Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurul Üyesi Dr. Osman Coşkun, MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Demirci, Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ahmet Kırmızı, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, OSTİM Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sinan Kıvrak ve Akgün Teknoloji Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Hamdi Atalay’a değerli katkıları için teşekkür ederiz. Ayrıca, katılımları ile etkinliğimize destek sağlayan Türkgün Gazetesi Yazarı ve MHP MYK Üyesi Oğuz Yılmaz, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Haber-Sen Genel Başkanı Yücel Kazancıoğlu, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Türkeş Güney, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Zafer Çelik, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı M. Nurullah Albayrak, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Şuayip Deniz Demir, Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Tuncay Erdem, EMO Ankara Şube Başkanı Cevdet Aslan, Üretime Katma Değer Sağlayanlar Derneği Başkan Yardımcısı Aykut Açıkgöz, Türk Ziraat Yüksek Mühendisler Birliği Başkanı Mehmet Ali Ünal, Sürdürülebilir Çevre ve İklim Araştırmaları Derneği Başkanı Vahit Özdemir’e teşekkür ederiz. Çalıştayımıza katılan değerli konuşmacılara, katılımcılara ve etkinliğimizi destekleyen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz. Mühendislerin sorunlarına çözüm bulmak ve mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla çıktığımız bu yolda, sizlerin katkılarıyla önemli adımlar atmaya devam edeceğiz. Katılımınız ve desteğiniz için tekrar teşekkür ediyor, mühendislik mesleğinin geleceği için birlikte çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz.”

Bakmadan Geçme