Türk Telekom'dan afetzedelerin iletişim ihtiyacı için destek

Türk Telekom, afet bölgelerindeki iletişim ihtiyacı için bilgilendirme ve seferberlik başlattı.

Türk Telekom, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinin merkez üssü olduğu ve toplamda 10 ili etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların kesintisiz iletişimi sağlamak adına, faydalanabilecekleri hizmetini duyurdu.

Türk Telekom afet bölgelerindeki iletişim ihtiyacı için bilgilendirme ve seferberlik başlattı.

Depremlerden Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye, Kilis, Diyarbakır ve Malatya etkilendi. Kesintisiz iletişimi sağlamak adına tüm tedbirleri alan Türk Telekom, depremden etkilenen illerdeki vatandaşların iletişim ihtiyaçlarını karşılamaları için aldığı tedbirleri açıkladı.

Yürütülen çalışmalar kapsamında, vatandaşların akıllı cihazları için Türk Telekom mağazalarında taşınabilir şarj cihazı (powerbank) desteği sağlanıyor.

Mobil baz istasyonları da bölgeye sevk edilirken, vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz konuşma ve internet yüklendi.

Bölge halkı için WiFi internet noktaları ücretsiz kullanılma sunuldu. Bunun yanı sıra iletişime kapalı olan müşterilerin mobil, internet ve sabit hatları görüşmeye açıldı.

Sabit ve ankesörlü telefonlar ücretsiz kullanıma açıldı

Bölgede bulunan vatandaşların acil ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için ücretsiz konuşma ve internet yüklenirken, ankesörlü telefonlardan, yurt içinde tüm yönlere iletişim ücretsiz kullanıma sunuldu.

Deprem sonrası bölgede hizmet veren tüm kamu kuruluşlarının ihtiyaç duydukları altyapı hizmetlerini karşılayan Türk Telekom, yardım koordinasyon sürecine destek olmaya devam ediyor.

Anadolu Ajansı

Bakmadan Geçme