Türkiye genelinde camilerde eller Gazze için duaya açıldı! Konya'da da dualar yapıldı!..

İsrail'in saldırıları sonucu Filistin'de hayatını kaybedenler için yurt genelinde camilerde dua edildi

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Hacı Bayram Veli Cami'nde düzenlenen "Gazze için duaya duruyoruz" programına iştirak etti.

Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde düzenlenen "Gazze için duaya duruyoruz" etkinliği kapsamında, Hacı Bayram Veli Cami'ndeki dua programında, yatsı namazı öncesi Filistinliler için Kur'an-ı Kerim okudu.

Daha sonra Gazze'de hayatını kaybedenler ve yaralananlar için dua eden Erbaş, Gazze'de eşi görülmemiş katliamlar yapıldığını, Filistin'in yetimler yurduna döndüğünü ifade etti.

Filistinlilerin Gazze'de zalimlere karşı mücadele ettiğini vurgulayan Erbaş, şunları söyledi:

"Filistinli kardeşlerimizi muzaffer eyle, onlara zafer nasip eyle ya Rabbi. Tüyü bitmemiş bebekler, masum çocuklar, savunmasız kadınlar, yaşlılar hunharca katlediliyor. Filistin kan ağlıyor. Peygamberler mirası Kudüs'e, Gazze'nin masum ve savunmasız mazlumlarına imdad eyle Allah'ım. Hz. İbrahim'den Hz. Süleyman'a kadar birçok peygamberin tevhit, hukuk, adalet ve ahlak mücadelesini verdiği o kutlu şehirde yaşanan acıları bir an önce durdur ya Rabbi."

Konya

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde düzenlenen "Gazze için duaya duruyoruz" etkinliği kapsamında Konya'da vatandaşlar, yatsı namazı için tarihi Sultan Selim Camisi'nde bir araya geldi.

Namaz öncesi İsrail'in saldırılarda yaşamını yitiren Filistinliler için Kur'an-ı Kerim okundu. Namazın ardından cemaat, Gazze'de hayatını kaybedenler için dua etti.

Aksaray

Aksaray'da vatandaşlar Ulu Cami'de yatsı namazında bir araya geldi.

Namazdan sonra Gazze'de hayatını kaybedenler için dua edildi. Dua programına Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu ile İl Müftüsü Veysel Işıldar da katıldı.

Bakmadan Geçme