Türkiye Oryantiring Şampiyonası şehitleri anma 2. Kademe yarışı tamamlandı

Türkiye Oryantiring Federasyonu 2022-2023 sezonu faaliyet programında yer alan Türkiye Oryantiring Şampiyonası Şehitleri Anma 2. Kademe Yarışları 21-23 Ocak 2023 tarihleri arasında en çok şehit veren ilimiz Osmaniye'de yapıldı. 

Yarışmalara muhtelif illerimizden 102 kulüp, 465 Kadın ve 717 erkek sporcumuz olmak üzere toplamda 1182 sporcumuz katıldı. Sporcularımız, üç gün süren yarışmalarda havanın açık ve güneşli olması nedeniyle oldukça keyifli bir yarışma çıkardılar. Dervişli köyü mevkiinde “1. Etap Orta Mesafe Yarışı” ile start alan yarışmamız, güney çevre yolu yürüyüş ve bisiklet parkında son gün “Sürat Yarışı” ile tamamlandı. Yarışmaya, şehit sporcu ailelerimizde, onur konuğu olarak katıldı.

Yarışmanın son gününde; ödül töreni sırasında, DORİ Dergimizin ilk sayısında yer alan Online Bilgi Yarışması sonucunda dereceye giren, İzmir’den Ahmet Erdoğan (Ferdi Sporcu) ve Ankara’dan Aziz Kızıltaş’a (AOSK) ödülleri verildi.

Yarışma boyunca büyük bir özveri ile çalışan “Temiz Çevre Sorumlusu” sporcu ve gönüllülerimize de Teşekkür Belgesi verildi.
Yarışmalarda tüm etapların ardından toplamda ilk sırayı alan sporcularımızın, kategorilerine göre dağılımı aşağıdaki şekilde olmuştur:

BAYAN
GRUBU

ADI SOYADI

KULÜBÜ

DERECE

K16(A)

HATİCE ELİF KURT

ALTUN HEDEF GSK

1.

K16(B)

MELİKE KORKMAZ

DEMİRCİ AKINCILAR GSK

1.

K18(A)

AYŞA ASYA TUZCUOĞULLARI

BALIKESİR GSK

1.

K18(B)

KAYRA VAROL

DÜZCE GHSK

1.

K20(A)

SUDE NAZ KÜLAH

İNEGÖL BELEDİYE SK

1.

K20(B)

CANSEVER KURT

PİKOLO SPOR KULÜBÜ

1.

K21(A)

LİLİANNA MONİKA ETTERLE BİEDERMAN

İNEGÖL ORYANTİRİNG GSK

1.

K21(B)

HATİCE ADIBELLİ

DEMİRCİ AKINCILAR GSK

1.

K21(E)

AYŞE İŞLER

JANDARMA GÜCÜ SK

1.

K35

EMEL SEÇER YILMAZ

İSTANBUL ORIENTEERING SK-İOG

1.

K40

SEDA ARSLAN

PUSULA DOĞA SPOR KULÜBÜ

1.

K45

GÖNÜL BABAYİĞİT İREZ

MUĞLA ÜNİVERSİTESİ SK

1.

Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme