Üniversite öğrencileri Konya'da 1867 fidanı toprakla buluşturdu!

Konya Bozkır'da düzenlenen fidan dikim töreninde Selçuk Üniversitesi Bozkır MYO öğrencileri ve öğretim elemanları, bölümleri adına fidan dikimi gerçekleştirdi.

MYO Müdürü Öğr. Gör. Emin Emre Öztürk, ağaçlandırmanın önemini ifade etti. Gelecek nesillere daha yeşil bir ülke bırakma amacıyla hareket ettiklerini belirten Öztürk, “Ülkemizin topraklarıyla buluşturduğumuz fidanlar, gelecekte bu topraklar üzerinde yaşayan tüm canlılara nefes olacak. Biz de Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 100 fidanı Okulumuz adına toprakla buluşturduk. Geleceğimize sahip çıkarak çocuklarımıza daha yeşil bir dünya bırakmak amacıyla yaptığımız etkinliğimize katılan öğrenci ve hocalarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

YUNAK MESLEK YÜKSEKOKULU

Yunak MYO tarafından Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında “Yunak’a Orman, Geleceğe Nefes” sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte ise 400 fidan, MYO Uygulama Arazi ile buluşturuldu.

Etkinliğe Yunak Kaymakamı Özgür Pelvan, İlçe Belediye Başkanı Ali Konak, Yunak MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Kadir Öztaş, protokol üyeleri, şehit yakınları, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ILGIN MESLEK YÜKSEKOKULU VE SELÇUK ÜNİVERSİTESİ AKŞEHİR BİRİMLERİ 

Ilgın MYO tarafından Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Etkinlik çerçevesinde “Cumhuriyetimiz Bin Yaşasın Diye 1000 Fidanı Toprakla Buluşturuyoruz” etkinliğinde 1000 fidan toprakla buluşturuldu.

Selçuk Üniversitesinin Akşehir’de bulunan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu öğretim elemanı ve öğrencilerinin katılımıyla Selçuk Üniversitesi Akşehir Yerleşkesinde düzenlenen törende de 367 sedir ve çam fidanının dikimi gerçekleştirildi.

Akşehir Orman İşletme Şefliğinin Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında belirlediği alanda gerçekleştirilen etkinliğe Akşehir Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Mucuk, Akşehir MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Şahin, protokol üyeleri ile öğrenciler katıldı.

Bakmadan Geçme