Ünlü isimler Konya'ya geliyor: Kaçıran çok şey kaybeder!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve diğer kurumların işbirliğinde Konya'da düzenlenen 'Afet İletişimi Forumu' 22 Ekim'de Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanat Merkezi'nde başlıyor. Uzman konuşmacılar, iklim ve afet iletişimi konusunda bilgilerini paylaşacak.

Ünlü isimler Konya'ya geliyor: Kaçıran çok şey kaybeder!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

22 Ekim 2023 Pazar günü, Türkiye'nin afet iletişimi konusundaki en önemli etkinliklerinden biri Konya'da gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı işbirliğiyle hayata geçirilen "Bir Buçuk Derece İklim Okur Yazarlığı ve Afet İletişimi Programı" kapsamında düzenlenen "Afet İletişimi Forumu"na ev sahipliği yapacak.

Bu önemli forumda; Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, RTÜK Üst Kurul Başkanı Ebubekir Şahin, CNN Türk Televizyonu Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk, Haber Türk Televizyonu Sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Yenişafak Gazetesi İnternet Haber Müdürü Ersin Çelik ve Ensonhaber.com İnternet Haber Sitesinden Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz gibi alanında uzman isimler katılacak. Forumun moderasyonunu Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Metin Aksoy üstlenecek. Etkinlik Konya Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Kültür Sanat Merkezi'nde saat 11:00'da başlayacak. İklim değişikliği ve afetlere dair iletişim yöntemlerinin masaya yatırılacağı bu forumda, Türkiye'nin afet iletişimi stratejisi ve geleceği şekillenecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürü Taner Taşkıran, afetlerde iletişimin önemine değinerek, “İletişim, afetler sırasında ve sonrasında yaşam kurtarabilmekte, doğru, hızlı ve koordineli iletişim, afet öncesi hazırlık ve afet anındaki müdahalelerin etkinliğini artırmaktadır. Forumun amacı, afet iletişimi alanında en son stratejileri, en iyi uygulamaları ve gelecekteki zorlukları ele almak ve çözümler geliştirmek olacaktır’ dedi.
 

Ünlü isimler Konya'ya geliyor: Kaçıran çok şey kaybeder!

Bakmadan Geçme