Uyuşturuc için fabrika kurmuş

Jandarma ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, piyasa değeri milyonlarca lirayı bulan uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığınca uyuşturucu ile mücadele yapılan operasyonda ele geçirilen maddeler görenleri hayrete düşürdü. Ergene ilçesine bağlı Ulaş Mahallesi'nde yasa neticesinde dışı ekim ve uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı belirlenen Ö.G isimli şahsın bulunduğu tekstil atölyesi ve depo olarak kullanılan iş yerinde yapılan aramada; piyasa değeri milyonlarca lirayı bulan bin 973 kök skunk, 16 kilo 380 gram esrar uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Ayrıca şahsın uyuşturucu imal etmek için özel iklimlendirme sistemleri ve özel düzenekler kurduğu, otomasyon sistemleriyle uyuşturucu madde imal edilen bitkileri yetiştirmek için; 12 adet klima, 11 adet fan, 138 adet aydınlatma lambası, 153 adet balast, 2 bin 500 litre bitki besleyici gübre, bin 800 metre aydınlatma kablosu, 23 adet hava nemlendirme filtresi, 450 metre havalandırma borusu, bin 350 metre elektrik kablosu, 20 adet çoğaltıcı priz, 78 adet otomat, 40 adet florasan tesisatı, 4 bin 832 adet plastik saksıdan oluşan bir tesis kurduğu belirlendi.

Bakmadan Geçme