Uyuşturucu ve silah operasyonu: 10 gözaltı

Tekirdağ'da jandarma ekipleri tarafından il genelinde yapılan çalışmalarda uyuşturucu ve silah ele geçirildi, öte yandan, 10 şüpheli yakalandı.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı tarafından il genelinde suç ve suçluya yönelik çalışmalar sürdürülüyor. Ekiplerce yapılan çalışmalarda Süleymanpaşa Bıyıkali Mahallesi’nde F.K. isimli şahsın üst araması sonucu 2 adet tabanca, 2 adet şarjörü ile 35 adet mermi ele geçirildi.

Ergene Velimeşe Mahallesi’nde A.A. isimli şahsın yapılan kaba üst aramasında ise 26 gram esrar ele geçirildi.

Süleymanpaşa Ortacami Mahallesi ve Kumbağ Mahallesi’nde Ş.G. isimli şahsın evinde yapılan arama neticesinde; 15 kök kenevir bitkisi, 705 gram esrar, 1 adet esrar öğütücü, 3 adet tabanca, 9 adet tabanca şarjörü, 375 adet 9 mm tabanca fişeği, 255 adet 6,35 mm tabanca fişeği ve 1 adet av tüfeği ele geçirildi.

Kapaklı Fatih Mahallesi’nde A.E.T., M.E.A., Y.B. ve F.Y. isimli şahısların üzerinde yapılan arama sonucu 130 gram bonzai, suçtan elde edildiği değerlendirilen 1205 TL nakit para ve 4 adet cep telefonu ele geçirildi.

Süleymanpaşa Topağaç Mahallesi’nde S.M.B. isimli şahsın üzerinde 1 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi.

Şarköy Çengelli Mahallesi’nde N.S.E. ve M.K. isimli şahısların ikamet ettiği bağ evinde yapılan aramada; 9 kök kenevir bitkisi, 43 gram esrar ve 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Olaylarda toplam 10 kişi ifadeleri alınmak üzere gözaltına alındı.

 

Bakmadan Geçme