'Uzunay' Sağlık Çalışanlarımız Filistin halkının yanındadır

Sağlık Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay ve yönetim kurulu üyeleri ile sağlık çalışanları ortak yaptıkları açıklamada, Katil ve İnsanlık suçuna imza atan İsrail ve yandaşlarını lanetlerken, Doktorlar ve Sağlık çalışanları olarak her zaman Filistin halkının yanında olduklarını ve görev verildiği takdirde göreve seve seve hazır olduklarını ifade ettiler'

Filistin-Gazze’de şu anda; Sivil binalar bombalanıyor! Hastaneler bombalanıyor! İbadethaneler bombalanıyor! Çocuklar öldürülüyor! Kadınlar öldürülüyor! Yaralılar ve sağlık çalışanları öldürülüyor! Ambulanslar vuruluyor! Gazze’de; Hastane yok! İlaç yok! Doktor yok! Yoğun bakımdaki bebekler çaresiz! Ölüme mahkûm edilmiş durumda! Bu nedenlen Başta Katil İsrail devletini ve bu devlete destek verenleri kınıyor ve lanetliyoruz.
Sağlık Sen Konya Şubesinde açıklamalarda bulunan  Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Dr. Ahmet Uzunay “ İnsan sağlığına hizmet eden kurumlara, hastanelere saldırı yapılması insanlık dışıdır, insanlık suçudur! Savaşlar dahil her dönemde hastaneler, saldırılmayan, en korunaklı alanlar olarak kabul görmüştür. Ancak bugün, katil İsrail, hastaneleri gözünü kırpmadan vurmaktadır! Katil İsrail’in hastaneye yaptığı hava saldırısında bebekler, çocuklar, kadınlar, yaşlılar, sağlık çalışanları hayatını kaybetmiştir. Bu saldırı, insanlık adına utanç vericidir. İnsanı yaşatmak için çaba gösteren sağlık çalışanının canına kast etmek insanlığı öldürmektir, vicdanlara savaş açmaktır. İnsan sağlığına hizmet eden kurumların hangi şartlarda, hangi gerekçe ile olursa olsun saldırıya maruz kalması kabul edilemez! Gazze'de hastaneler hizmet dışı kalmıştır. Sağlık merkezleri, elektrik kesintisi ve yakıt tükenmesi nedeniyle hizmet veremiyor. Tıbbi destek ve ilaç yardımları engellendiği için ulaşamıyor, insanlığın ve merhametin önü kesilmiştir, yolu bağlanmıştır! Gazze’de çocuklar ilaç ve elektrik olmadığı için ölüyor. Yoğun bakımlarda bebekler can veriyor! Yaralılara bakım yapılamıyor! Gazze’nin bekleyecek durumu kalmadı! Gazze’de tıbbi cihazlar kullanılamıyor, çünkü enerji yok! Gazze’de ameliyatlar yapılamıyor, çünkü malzeme yok! Hasta ve masum insanların çaresizliğine kayıtsız kalamayan, mazlum coğrafyalara her zaman elini uzatan alicenap devletimiz bu vicdani görevi de üstlenmiştir. 

'Uzunay' Sağlık Çalışanlarımız Filistin halkının yanındadır
Yüce devletimiz, Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde, cesaret timsali hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız ile birlikte acil olarak ihtiyaç duyulan ekipmanları, cihazları, malzemeleri Gazze sınırına ulaştırılmıştır. Sadece milletimize değil insanlığa umut olan sağlık çalışanlarımız şimdi de mazlum Filistin halkının yaralarını sarmak için Gazze’dedir.
 Duamız; yaraların sarılması, zulmün son bulması ve sağlık çalışanlarımızın sağ salim dönmesi içindir... Tüm devletler ve uluslararası kuruluşlar bir an önce Gazze’de insani ateşkesin tesisine yönelik girişimlere samimiyetle destek vermelidir! İsrail makamları, insanlığa karşı işlenen suçlara, savaş ve saldırı suçlarına bakan Uluslararası Ceza Mahkemesinde yargılanmalıdır! İsrail-Filistin arasındaki kördüğümün açılması için reçete bellidir! Başkenti Doğu Kudüs olan, 1967 sınırları dahilinde coğrafi bütünlüğü sağlanmış bağımsız ve egemen Filistin devletinin tanınması şarttır!

'Uzunay' Sağlık Çalışanlarımız Filistin halkının yanındadır
Bu ülkenin yiğit ve fedakâr doktorları ve sağlık çalışanları  her zaman  hazırdır. görev verildiği takdirde her zaman Filistin halkının yanında olmuştur ve olacaktır. Filistin’de katliam yapan ve insanlık suçu işleyen  Katil Devlet İsrail’ i ve yandaşlarını ayrım yapmadan kınıyor ve lanetliyoruz. Unutulmalıdır ki İnsanlık suçuna imza atan Katil İsrail ve yandaşları gün gelecek bunun hesabını  en acı şekilde ödeyecektir.”dedi

Bakmadan Geçme