Vali Özkan başkanlığında yapıldı

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Vahdettin Özkan'ın yanı sıra Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilci ve yetkilileri ile kurul üyeleri katıldı.

Vali Özkan başkanlığında yapıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 

 

Vali Özkan başkanlığında yapıldı

Madde bağımlılığının azaltılması ve önlenmesi, bağımlılıkla mücadele faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması, bağımlılıkla mücadelede paydaşlar arasında sağlıklı bir iş birliği ve koordinasyon sağlanması amacıyla gerçekleştirilen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Vahdettin Özkan başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Vahdettin Özkan’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilci ve yetkilileri ile kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda; toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi derinden etkileyen uyuşturucu ve uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda bugüne kadar alınan kararlar ve yürütülen faaliyetler değerlendirildi.

Vali Vahdettin Özkan, bağımlılıkla daha etkin bir mücadele yürütülmesi için alınması gereken tedbirler, yapılması gereken çalışmalar konusunda toplantıya katılanların görüş, öneri ve düşüncelerini dinleyerek istişarelerde bulundu.

İl düzeyinde oluşturulan Bağımlılıkla Mücadele Eylem Planı çerçevesinde önümüzdeki dönemlerde yapılacak çalışmaların istişare edildiği toplantıda konuşan Vali Vahdettin Özkan; “Uyuşturucu ile mücadele konusunda tüm kurumlarımız koordineli ve hassas bir şekilde Zararlı Maddelerle Mücadele Eylem Planı çerçevesinde çalışmalarını yürütüyorlar. Gelecek nesillerimizin korunması için çocuklarımızın ve gençlerimizin zararlı maddelerden muhafaza edilmesi, kamu otoritelerinin en önemli hedefidir. Öğretmenler, aile hekimleri, imamlar, muhtarlar tek tek ailelerle iletişime geçerek Bağımlılıkla Mücadele Konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çalışmalarını yürütmektedirler. Bu çalışmalar yapılırken sosyo-kültürel yapı ve ailenin durumu da göz önünde bulundurularak ilgili kurumlar koordineli bir şekilde faaliyetlerini sürdürmektedirler.” şeklinde konuştu.

Teknolojinin gelişmesi ile tek köy haline gelen dünyada çocukların bağımlılık konusunda risk altında olduğunu vurgulayan Vali Özkan, anne ve babaların bu riskin farkında olarak hareket etmelerinin çok önemli olduğunu ifade etti. Muhammed Emin Güleç

 

 

 

Bakmadan Geçme