Ve tutuklandı! Onur Gencer kimdir? Neden bu kadar sansasyon oldu?

Edinilen bilgilere göre İzmir'in Konak ilçesindeki HDP İl Başkanlığına giren ve parti çalışanı Deniz Poyraz'ı silahla öldüren Onur Gencer tutuklandı.

Ve tutuklandı! Onur Gencer kimdir? Neden bu kadar sansasyon oldu?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HDP İzmir İl Başkanlığına girip tabancayla 1 kişiyi öldüren ve iş merkezinin çatı katında polis ekiplerince gözaltına alınan Onur Gencer'in Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

ONUR GENCER TUTUKLANDI

Adliyeye sevk edilen Gencer, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Şair Eşref Bulvarı'ndaki iş merkezinin 2. katındaki HDP İzmir İl Başkanlığına dün giren Onur Gencer, Deniz Poyraz'ı tabancayla öldürmüştü.

İzmir'in Konak ilçesinde, Şair Eşref Bulvarı'ndaki iş merkezinin 2. katında bulunan HDP İzmir İl Başkanlığına giren silahlı saldırgan, tabancayla etrafa ateş açtı. Silahlı saldırıda Deniz Poyraz hayatını kaybetti. Saldırgan O.G. (27) gözaltına alındı.

SALDIRGAN PARTİ BİNASINA BÖYLE GİTMİŞ

HDP İl binasında düzenlenen silahlı saldırı öncesindeki görüntüler ortaya çıktı. Saldırganın olay yerine taksiyle gelip, eldiven takması ve elindeki çanta dikkat çekti.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Şüpheli O.G.’nin sorgusunda, "Hiç kimseyi tanımıyorum. Kimseyle de bağlantı kurmadım. Terör örgütü PKK'dan nefret ettiğim için böyle bir şey yapmak istedim. Binaya girdim ve rastgele ateş ettim ardından da teslim oldum" dediği öğrenildi.

"KİM OLSA ATEŞ EDECEKTİM"

O.G.'nin ifadesinde, "PKK’dan nefret ediyorum. Zaman zaman sosyal medyada küfürleşiyoruz. Bina çevresine birkaç kez keşif için gittim. Binaya gittiğimde orada birkaç kişinin olabileceğini düşündüm. Oraya PKK’lıların gittiğini bildiğimden herhangi bir ayrım yapmayacaktım. Kim olsa ateş edecektim. Silahımda olan 10 mermiyi de ateşledim” dediği öğrenildi.

SALDIRGANIN ETKİSİZ HALE GETİRİLME ANLARI ORTAYA ÇIKTI

O.G.'nin (27) parti binası girişinde polis ekiplerince etkisiz hale getirildiği anların görüntüsü ortaya çıktı. Görüntüde bina girişinde yerde etkisiz hale getirilen O.G.'ye polis ekipleri tarafından müdahale edildiği görüldü.

"KİMSEYE ZARAR VERMEDİM, BİR KİŞİYE ATEŞ ETTİM"

O.G.’nin gözaltına alındığı ilk anlarda polisle diyaloğu kameralara yansıdı. Polisin ne iş yaptığı ve ismini sorması üzerine O.G., “Kemalpaşa’da çalışıyordum, istifa ettim. Kimseye zarar vermedim, bir kişiye ateş ettim” dediği görülüyor.

Bakmadan Geçme