VEYSİ KURT KİMDİR? TCDD Genel Müdürü olarak atanan Veysi Kurt kimdir?

Veysi Kurt tekrardan TCDD Genel Müdürü olarak atandı. 5 yıl önce görevden alınan Veysi Kurt'un hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki Veysi Kurt kimdir? Veysi Kurt nereli? Veysi Kurt kaç yaşında? İşte detaylar... 

VEYSİ KURT KİMDİR? TCDD Genel Müdürü olarak atanan Veysi Kurt kimdir?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Veysi Kurt, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürü olarak atandı. 5 yıl önce görevden alındığı bilinen Veysi Kurt’un hayatı ve kariyeri internet üzerinde en çok aranan konular arasında yer aldı. Peki Veysi Kurt kimdir? Veysi Kurt nereli? Veysi Kurt kaç yaşında? Veysi Kurt kariyeri? İşte detaylar... 

VEYSİ KURT KİMDİR? 

Veysi Kurt, 1964 yılında Mardin’de doğdu. Kurt, yüksek öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi’nde Endüstri Mühendisliği üzerine yapmıştır. 1983 yılında yüksek öğrenimini tamamlayan Veysi Kurt, aynı yıl TCDD bünyesinde çalışmaya başlamıştır.  

Veysi Kurt iş hayatı boyunca TCDD bünyesinde farklı görevlerde bulunmuştur. TCDD bünyesinde Mühendis, Şube Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü, Hareket Daire Başkan Yardımcısı, Hareket Daire Başkanı, TCDD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı gibi pozisyonlarda bulunan Kurt, 2006 yılında bir süre Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi AŞ (TÜDEMSAŞ) Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerine atanmıştır.  

2016 yılında TCDD Taşımacılık AŞ'de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini vekaleten üstlenmiş, 2017 yılında ise bu görevi asaleten devralmıştır. Ancak, 2019 yılında görevden alınmıştır.  

Bakmadan Geçme