Yağışlar 47 can aldı!

Afganistan'da etkili olan şiddetli yağışlarda 47 kişi hayatını kaybetti. İlk belirlemelere göre 300 evin de yıkıldığı aktarıldı. 

Afganistan’da etkili olan şiddetli yağışlarda 47 kişi hayatını kaybetti. İlk belirlemelere göre 300 evin de yıkıldığı aktarıldı. 

İhlas Haber Ajansı’ndan edinilen bilgilere göre, Afganistan’ın kuzeyinde etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı selin vurduğu Faryab vilayetinde 47 kişi hayatını kaybetti. 

Faryab Enformasyon Dairesi Başkanı Shamsudden Muhammedi, vilayeti vuran selde en az 47 kişinin öldüğünü belirtti. Muhammedi, ilk belirlemelere göre 300 evin de yıkıldığını aktardı.


“BİNLERCE AĞACI YOK ETTİ”

Afganistan'ın Ghor vilayeti polis sözcüsü Abdul Rahman Badri dün yaptığı açıklamada, vilayette son 24 saatte etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı selde en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini, can kaybının artmasının beklendiğini belirtmişti. 

Sözcü Badri, "Bu korkunç sel felaketleri binlerce büyükbaş hayvanı da öldürdü. Yüzlerce hektar tarım arazisini, yüzlerce köprü ve menfezi, binlerce ağacı yok etti" ifadelerini kullanmıştı.
 

Bakmadan Geçme