• Haberler
  • Siyaset
  • Yaman: Esnaf kredilerinin faiz oranlarının yükseltilmesi esnafımızı zorlayacaktır!

Yaman: Esnaf kredilerinin faiz oranlarının yükseltilmesi esnafımızı zorlayacaktır!

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman esnafın kullandığı kefaret kredilerinde, faiz oranlarının yüzde 100'e varan artışına tepki gösterdi.

Yaman: Esnaf kredilerinin faiz oranlarının yükseltilmesi esnafımızı zorlayacaktır!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Konya İl Başkanı Bekir Yaman esnafın kullandığı kefaret kredilerinde, faiz oranlarının yüzde 100’e varan artışına tepki göstererek, “Esnaf kefalet kredilerinin faiz oranlarının yükseltilmesiyle ayakta kalma mücadelesi veren esnafımızı oldukça zorlayacaktır” diye konuştu.  
 Bekir Yaman her zaman esnafımızın yanındayız diyerek, “Esnaf kefalet kredilerinde yüzde 100’ze varan bir artış oldu. Söz konusu bu artıştan daha önce çekilen ve ödemesi devam eden esnaf kredileri de etkilenecek. Faiz artışı kararı, esnafımız tarafından büyük tepki çekmektedir.  Artan kiralarla, vergilerle ve diğer masraflarla ayakta kalma mücadelesi veren esnaflarımız, birde esnaf kefalet kredilerinin artışıyla oldukça zorlanacaktır. İktidardan beklentimiz, esnaf kefalet kredilerinin faiz oranlarının yükseltilmesi yerine indirilmesidir. Bu sağlanırsa esnafımız rahatlayacaktır. Bu konunun takipçisi olacağız. Elimizden gelini yapacağız. Her zaman esnafımızın yanındayız. Yaşadığı sorunların çözümü için her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz” dedi. 

Bakmadan Geçme