Yazar Altınköprü Konya'da Atiker İHO'da konferans verdi!

Yayıncı yazar Tuncel Altınköprü Endülüs Kitap Okuma Projesi kapsamında Mehmet Ali Atiker İmam Hatip ortaokulunda öğrencilere Konya'da konferans verdi.

Yazar Altınköprü Konya'da Atiker İHO'da konferans verdi!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yayıncı yazar Tuncel Altınköprü Endülüs Kitap Okuma Projesi kapsamında Mehmet Ali Atiker İmam Hatip ortaokulunda öğrencilerle Konya'da buluştu.

Kitaplarını imzalayan ve konferans veren psikolog yazar Altınköprü öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Hayatın acı tokadını yememek için her zaman doğru karar almak ve doğru karar vermek zorundayız” dedi.

Her insanın rol modelinin önce annesi ve babası olduğuna vurgu yapan Altınköprü, “Sonra öğretmenlerimiz, hikâye kahramanlarıdır, arkadaşlardır, film oyuncularıdır. Onun için doğru kitap, doğru film ve doğru arkadaş çok önemlidir” diye konuştu.

Doğumundan ölümüne kadar insanoğlunun rol model arayışı içerisinde olduğuna da işaret eden Altınköprü sözlerini, “Eğer biz kendimize doğru bir rol model seçersek her ânımız huzurlu ve mutlu geçer. Yanlış kişileri model seçersek o zaman hayat çekilmez hale gelir” diyerek sürdürdü.

Öğrencilere iyi arkadaşlar edinmeleri tavsiyesinde bulunan Altınköpü, “Siz hayatın çamuruyla kirlenmemişlerdensiniz. Temizsiniz hep böyle kalmalısınız. O yüzden modelinizi iyi kişilerden seçmelisiniz. İyi arkadaşlar edinmelisiniz ki saflığınız, berraklığınız bozulmasın” diyerek sözlerini sürdürdü.

Tuncel Altınköprü konuşmasını şu tavsiyelerle bitirdi: “Önce bir hedefimiz olmalı. Doğru bir plan dahilinde çalışmalısınız. Bol bol kitap okumalı ama doğru kitapları okumalısınız. Hayatınızın zor anlarında pes etmemeli, acılara sabırlı olmalısınız. Kararlı, cesaretli olmalı, emek vermelisiniz. Kendinize güvenmeli ve mücadeleci olmalısınız. Her hususta kendinize ve etrafınıza verimli olmaya çalışmalısınız. Doğru arkadaş ve doğru çevreniz olması lazım. Geleceğiniz için heyecanlı olmalısınız. Bütün bunlara rağmen tecrübeli kişilerin tecrübelerine uymak onlardan faydalanmak da önemlidir.”

Bakmadan Geçme