Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Akyüz'den Erbakan: 'Bu Vebali Almayın'

Yeniden Refah Partisi'nin Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Abdurrahman Akyüz, partisinin İstanbul adayının geri çekilmesi çağrısında bulunarak, 'Seçimden çekilin, adayı çekin ve bu vebali almayın' dedi. Akyüz, partisinin kurucusu ve geçmişte 35 yıl boyunca yakın çalıştığı Necmettin Erbakan'ın yaşasaydı, Cumhur İttifakı'nın devamını isteyeceğini ve Murat Kurum'u destekleyeceğini belirtti.

Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi Akyüz'den Erbakan: 'Bu Vebali Almayın'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeniden Refah Partisi'nin Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) Üyesi Abdurrahman Akyüz, partisinin İstanbul adayının geri çekilmesi çağrısında bulunarak, "Seçimden çekilin, adayı çekin ve bu vebali almayın" dedi. Akyüz, partisinin kurucusu ve geçmişte 35 yıl boyunca yakın çalıştığı Necmettin Erbakan'ın yaşasaydı, Cumhur İttifakı'nın devamını isteyeceğini ve Murat Kurum'u destekleyeceğini belirtti.

Akyüz, partisinin İstanbul adayının Murat Kurum lehine çekilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Hocamızın çocukları bizim için çok kıymetli. Bu kıymete binaen Yeniden Refah Partisi’nin kuruluşunda yer aldım" ifadelerini kullandı. Akyüz, Cumhur İttifakı'na yönelik eleştirilerini de dile getirerek, partisinin yönetim anlayışından rahatsız olduğunu belirtti.

Öte yandan Akyüz, partisinin aldığı kararlar konusunda genel başkanla görüşme talebinin reddedildiğini ve bu durumun partinin iç dinamiklerini olumsuz etkilediğini ifade etti. Akyüz, ayrıca İstanbul'da yapılacak seçimlerde adaylarının geri çekilmesi çağrısında bulunarak, "Zorunuz ne sizin?" diyerek eleştirilerini sürdürdü.

Akyüz ayrıca, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, İstanbul'da yapmış olduğu çalışmalara dair şüphelerini dile getirdi ve Murat Kurum'un İstanbul için daha uygun bir aday olduğunu savundu.

Son olarak, Akyüz, partisinden gelecek disiplin kurulu kararını beklediğini ancak istifa etmeyi şu an için düşünmediğini ifade etti. Ancak, Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum'un desteklenmemesi halinde bu kararını gözden geçireceğini belirtti ve partilileri Murat Kurum'u desteklemeye çağırdı.

Akyüz'ün açıklamalarıyla, Yeniden Refah Partisi içerisindeki çekişmeler ve İstanbul'daki seçim sürecinde yaşanan gelişmeler gündeme taşınmış oldu.

Bakmadan Geçme