Yunak'ta İlköğretim Haftası Kutlandı

Konya'nın Yunak ilçesinde 2023-2024 eğitim öğretim yılı ile 'ilköğretim haftası kutlamaları' Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan tarafından konulan çelengin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yeni yıl mesajının okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

İlköğretim Haftası ilçe kutlama programı ise, Yunak Akşemseddin İlkokulu bahçesinde gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, yeni eğitim öğretim yılının sağlıklı, huzurlu ve  başarılı bir yıl olmasını diledi ve yeni eğitim yılı için yapılan hazırlıklar hakkında bilgi verdi.

 Yunak Belediye Başkanı Ali Konak  Yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi .
‘’Yunak  Belediyesi olarak eğitime olan desteklerimiz aralıksız sürecek.  Eğitim için koyulan her tuğlanın  değerinin tartışılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatarak bu anlayışı çalışmalarımıza rehber yapmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının 2023-2024  eğitim öğretim yılını kutluyor, İlçemize  ve ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum.” 

Daha sonra öğrenciler  şiirler okuyarak , çeşitli gösteriler yaptılar . 3. Sınıf öğrencilerinin 1. Sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği takdiminden sonra Kaymakam Mehmet Özel'in zil çalmasıyla öğrenciler sınıflara alındı. Yunak Belediyesince öğrenciler için hazırlanan kırtasiye setlerinin dağıtımı ile program sona erdi. 

Törene, Akşehir Kaymakamı ve Yunak Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Özel, Belediye Başkanı Ali Konak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, şube ve okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Bakmadan Geçme