Yunak'ta 'En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi' Tanıtıldı

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'En İyi Narkotik Polisi Anne' projesinin tanıtımı Yunak'ta da yapıldı.

"EN İYİ NARKOTİK POLİSİ ANNE" projesi kapsamında Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokul ve lise öğrencilerinin velilerine yönelik Akşehir ve Yunak İlçe Emniyet Müdürlükleri işbirliği ile Narkotik Şube Müdürlüğü tarafından bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Yunak Öğretmenevinde gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında velilere yönelik önemli açıklamalarda bulunuldu. Bilgilendirme toplantısına velilerin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da katıldı.

İşcan, çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanmasının önüne geçmek için anne duyarlılığından faydalanmayı amaçlayan projenin, Türkiye genelinde olduğu gibi Yunak'ta da kararlılıkla uygulanacağını belirtti. Anneler ile sağlanacak iş birliği sayesinde mutlaka başarılı sonuçlar elde edileceğini söyleyen Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelinin proje tanıtımına ilişkin sunumda dünyanın en önemli sorunları arasında yer alan uyuşturucu madde kullanımının, sadece bireyleri değil toplumları da tehdit eden ciddi bir sağlık ve güvenlik problemi olduğunu dile getirildi.

Projenin temel amacı; "Uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yolları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıklarının artırılmasıdır. Ayrıca anneler aracılığıyla, uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuklara müdahale edilmesi de kampanyanın hedeflerinden biridir."

Bakmadan Geçme