Yüzde 71'lik zammı oynayarak kutladılar!

Alaşehir Belediyesi, belediye şirketleri bünyesinde çalışan 486 işçinin maaşına yüzde 71 zam yaptı. Artık en düşük işçi maaşı 24 bin 702 TL, en yüksek işçi maaşı ise 30 bin 196 TL olarak belirlendi.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, Alaşehir Belediye binası önünde toplanan işçilere yüzde 71’lik maaş artış müjdesini verdi. Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ve meclis üyeleri ile davul zurna eşliğinde oynayarak, maaş artışlarını kutladı.

"Yola çıkarken yakarsa bu dünyayı garipler yakar diye çıkmıştık"

Konuşma esnasında Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, "Yola çıkarken yakarsa bu dünyayı garipler yakar diye çıkmıştık. İşte bu garipleri memnun etmek de bizim boynumuzun borcuydu. Beklentilerimiz vardı, hakça üretip, hakça paylaşmak için yola çıkmıştık. İnsanca bir düzeni sağlamak için ortaya çıkmıştık. Bugün bu düzeni sağlamış olmanın mutluluğunu yaşamanın gayreti içerisindeyiz. Bütçesi en kötü belediyeydik. Gelirlerinin üç katından fazla borcu olan bir belediye aldık. Hastayı yoğun bakımdan odaya çıkardık, odadan eve çıkardık. Şimdi hasta belediye sokakta top koşturuyor, kasası tam takır bir belediyeden tıkır tıkır işleyen bir belediye haline hep beraber getirdik. Hepinizden Allah razı olsun. Zorluklar bizi yıldırmadı, yokluk bizi yıldırmadı çünkü bizler biliyoruz ki yokluktan ülke kuran, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran bir neslin torunlarıydık. Yılmadık, çalıştık gayret gösterdik. İnşallah Alaşehir belediyesini de hak ettiği yere getirmeye bir basamak kaldı. İşte 71 yıl sonra kazandık ve tarihi rekora da imza atıyoruz. Maaşlarınıza yüzde 71 oranında zam veriyoruz. Yeni zamlarla en düşük maaş 24 bin 702 Lira, en yüksek maaşınız 30 bin 196 Lira oldu. Hayırlı uğurlu olsun. Allah bize ödeme gücü versin, güle güle harcayın. Biliyorum ki çok fazlasını hak ediyorsunuz ancak şartlar buna müsait oldu ama inanın bölgenin iyisisiniz. Allah hepinizden razı olsun. Ben sizden memnunum" dedi.

"Benim de karne yılım"

2024 yılının karne yılı olduğunu söyleyen Başkan Öküzcüoğlu, "Bu sene karne alacağız, benim de karne yılım. İnşallah halk ve çalışanlarımız bunları takdir edecektir. Karneme geçer not bekliyorum. Karneden geçer not alacaksınız, buna inanıyorum ve sizlerden geçer not istiyorum" ifadelerini kullandı.

"71 yıl sonra yüzümüzü güldürdü"

Alaşehir Belediyesi işçilerinden olan Hakan Özdemir ise 71 yıl sonra yüzlerinin güldüğünü belirterek "Ben bugün Ahmet Öküzcüoğlu başkanıma çok teşekkür ediyorum. Allah her zaman onun yüzünü güldürsün" derken, işçilerden Naz Saban, "71 yıl sonra bu kötü ekonomide, başkanımız bize güzel bir artış yaptı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz, başarılarının devamını diliyoruz" ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme