• Haberler
  • Spor
  • Zeki Çelik: 'Umut vadeden bir futbol oynamak istiyoruz'

Zeki Çelik: 'Umut vadeden bir futbol oynamak istiyoruz'

A Milli Futbol Takımı'n oyuncularından Zeki Çelik, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2024) stadyumda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 hazırlıkları kapsamında yarın özel maçta Puskas Arena’da Macaristan ile karşı karşıya gelecek.

Müsabaka öncesi ay-yıldızlılarda 27 yaşındaki futbolcu Zeki Çelik, maçın oynanacağı stadyumda düzenlenen basın toplantısında ilk hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu belirtti.

“Avrupa Şampiyonası için önemli bir test olacak”

Milli futbolcu, Macaristan’ın çok coşkulu ve sert oynayan bir takım olduğunu söyleyerek, “Son maçlarda bunu görebiliyoruz. Kolay kolay mağlup olmuyorlar. Uzun zamandır aynı hocayla çalışıyorlar. Yarın bizim adımıza  Avrupa Şampiyonası için önemli bir test olacak. Umut vadeden bir futbol oynamak istiyoruz” dedi.

"Macaristan maçını oyun stili benzeyen Çekya maçı için iyi bir prova olarak görüyor musunuz?" sorusuna da Zeki, “Macaristan'ın oyun stili biraz benziyor ama her takımın kendine göre sistemi var. Yarınki maç önemli bir test olacak ama bence Avrupa Şampiyonası'ndaki Çekya maçı farklı olacak. Ortam farklı olacak” cevabını verdi.

“İlk hedefimiz gruptan çıkmak”

Çelik, Avrupa Şampiyonası'ndaki hedeflerinden de bahsederek, "Gruptan kesinlikle çıkmak için oynayacağız. Çünkü son iki şampiyonada olumlu sonuçlar alamadık, birinci hedefimiz gruptan çıkmak olacak" diye konuştu.

Futbolcu, ayrıca Roma'da De Rossi'nin teknik direktörlüğe gelmesinin kendisini olumlu yönde etkilediğini dile getirerek, "Şu anda daha mutluyum çünkü Roma'da daha çok oynamaya başladım. Avrupa Şampiyonası'na hazır gelmek için benim için oynamak çok önemli. Umarım kalan iki ayda olabildiğince maçlar oynamaya başlayıp, milli takıma mutlu gelirim” ifadelerinde bulundu.

Bakmadan Geçme