22 Psikolojik Danışman ve Rehberlik Öğretmeninden oluşan ikinci kafile Hatay'a uğurlandı

Millî Eğitim Bakanlığının talimatları doğrultusunda afet bölgelerindeki depremzedelere psikolojik olarak toparlanmalarına yardımcı olabilmek amacıyla, Psikososyal Destek Eğitimi almış olan gönüllü 22 Psikolojik Danışman ve Rehberlik öğretmeninden oluşan ikinci kafile Hatay ilimize gitti.

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen depremzedelere yardımcı olmak amacıyla ilimizde farklı okullarda görev yapan  gönüllü 22  Psikolojik Danışman ve Rehberlik öğretmeni Hatay’a uğurlandı. 

Milli Eğitim Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında tüm ülkede öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik psikososyal destek çalışmalarına ilişkin MEB Deprem Sonrası Psikososyal Destek Eylem Planı ve Psikososyal Destek programları yayımladı.

Bu kapsamda, söz konusu hizmetlerin daha hızlı, etkili ve verimli şekilde yürütülmesi amacıyla oluşturulan Psikososyal Koordinasyon Birimi tarafından tüm illerde uygulanmak üzere yardım desteği verilecek.

13 Şubat 2023 Pazartesi günü de 22 kişilik Psikolojik Danışman ve Rehberlik öğretmeninden oluşan ilk kafile Adıyaman’a giderek psikososyal destek çalışmalarına katılmıştı.

Haber Merkezi

Bakmadan Geçme