5000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ NEDEN YATMADI (EYT – EMEKLİ SANDIĞI)? Ödemelerin yatacağı tarih netleşti: 5 bin lira emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

5000 TL emekli ikramiyesi neden yatmadı (EYT – Emekli Sandığı)? Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emeklilere ikramiye müjdesinin ardından 12.2 milyon emekliye 5000 lira ödeme yapıldı. Fakat bazı vatandaşlar ikramiye alamadı. Peki, 5 bin lira emekli ikramiyesi ne zaman yatacak?

5000 TL emekli ikramiyesi neden yatmadı (EYT – Emekli Sandığı)? 5 bin lira emekli ikramiyesi ne zaman yatacak? soruları gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ikramiye verileceği müjdesi milyonların dikkatini emekli ikramiyesine çevirdi. Fakat çok sayıda emekli vatandaşın hesabında henüz ikramiye yatmadı. Peki neden? İşte detaylar…

5000 TL EMEKLİ İKRAMİYESİ NEDEN YATMADI (EYT – EMEKLİ SANDIĞI)?

5000 TL'lik emekli ikramiyesi ödemeleri, bazı vatandaşların hesaplarına yatmamış durumda. Bu durumun temel sebebi, emekliliğe ayrılmış olmalarına rağmen hala çalışma hayatına devam etmeleri. Ancak, çalışmayan 12.2 milyon emekli vatandaş, EYT, SGK, SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı emeklileri olarak bu ikramiyeden faydalanabildi.

5 BİN LİRA EMEKLİ İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

SSK Emeklileri: Tahsis numarası 17, 18, 19 olan SSK emeklileri için ödemeler 11 Kasım Cumartesi günü yapıldı. Tahsis numarası 20, 21, 22 olanlar için ise 12 Kasım Pazar günü ödemeler gerçekleştirildi.

Dul ve Yetim Maaşı Alanlar: Dul ve yetim maaşı alanlara hisse oranına göre ödeme yapılacak. Yüzde 75 hisse alanlar 3.750 TL, yüzde 25 hisse alanlar ise 1.250 TL alacaklar.

SSK Emeklileri (Son Grup): Tahsis numarası 23, 24, 25 ve 26 olan SSK emeklileri için ödemeler 13 Kasım'da tamamlandı.

15 Kasım Çarşamba günü itibarıyla, emeklilerin çoğunluğu için ikramiye ödemeleri tamamlanmış durumdadır. Ancak, herhangi bir sebeple ödemesi geciken veya sorgulama yapmak isteyen emekliler, yukarıda belirtilen yöntemlerle durumlarını kontrol edebilirler.

5.000 TL'lik emekli ikramiyesi ödemeleri 11 Kasım'da başladı ve 14 Kasım'da sona erdi.

Ödemeler, SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındaki emeklilere, tahsis numaralarına göre belirlenen günlerde yapıldı.

Bu ikramiyeden, çalışmayan emekliler, dul ve yetim maaşı alanlar ile EYT'ye başvuran ancak henüz aylığı bağlanmayanlar yararlanabilecek.

Dul ve yetim aylığı alanlar, hisse oranlarına göre belirlenen miktarlarda ikramiye alacaklar.

Toplam 12,2 milyon emekli bu ikramiyeden yararlanacak.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından kabul edilen bu ödemeler, bir defaya mahsus olarak yapılacak.

Banka sandıklarında çalışmaya devam eden emekliler ve 1-31 Ekim arasında bir gün çalışmış sosyal güvenlik destek primi ödeyen emekliler ikramiye alamayacak.

Vefat eden sigortalının eşi, hisse oranına göre ikramiye alacak.

Yorumlar 1
Enver Demir 18 Kasım 2023 15:44

Haberde eksiklik var Babadan kalma üzerime kayıtlı atıl durumda 4.5 dönüm arazi var ve ziraata kayıtlı olup yılda bir defa 700 TL teşvik alıyor diye ödeme yapılmadı. Benim gibi milyonlar var bu konudan da bahsedilseydi iyi olurdu

Bakmadan Geçme