Ampute futbolda 2022 yılı başarıyla hatırla

Ampute Futbol Milli Takım Teknik Direktörü Osman Çakmak, Dünya Kupası'nı kazandıkları 2022 yılının kendileri adına unutulmaz bir sene olarak hatırlanacağını söyledi.

Dünya ve Avrupa şampiyonu milli takımın teknik direktörü Osman Çakmak, açıklamalarda bulundu. Futbolculuğu döneminde Avrupa şampiyonluğu ve dünya ikinciliği yaşayan, teknik adam olarak da ampute futbolunda Türkiye'yi Avrupa ile dünyada zirveye çıkaran Çakmak, "Dünya Kupası'nı kazandığımız için 2022 yılı ampute futbolunda unutulmayacak başarılarla dolu bir sene oldu." dedi.

Çok özverili bir yönetim, futbolcu ve teknik kadroyla çalıştıklarının altını çizen Çakmak, "2018'de penaltı kaçırmıştım ve Dünya Kupası'nı kazanamamıştık. 2019'da annemi ve babamı kaybettim. 2020 yılında pandemi çıktı. Kötü geçen 2 yılın ardından Avrupa şampiyonluğu unvanımızı 2021 yılında koruduk ama 2022 ise tarihe geçen bir yıl oldu. İstanbul’da 85 milyonu gururlandıracak sonucu aldık ve Dünya Kupası’nı kazandık. Müzemizdeki tek eksiği tamamladık, kupayı da Sayın Cumhurbaşkanı'mızın elinden aldık." diye konuştu.

Ampute futbol için durmadan projeler ürettiklerini vurgulayan Çakmak, "Alt yaş kategorilerinde milli takımlar kurduk. Genç kardeşlerimizi burada tecrübelendiriyoruz. Bu kardeşlerimizi ara ara milli takıma çağırarak abilerinin yanında idmana da çıkarıyorum. Zirvede rüzgar sert eser. Başarımızın tesadüf olmadığını her yerde göstermeliyiz. 2026'da düzenlenecek Dünya Kupası'nın da şimdiden en büyük şampiyonluk adayıyız." ifadelerini kullandı.

Normal futbolda teknik direktörlük teklifi aldı

Osman Çakmak, normal futbolda Süper Lig'de yardımcı antrenörlük, 1. Lig ve 2. Lig'de ise teknik direktörlük teklifleri aldığını dile getirdi.

Çakmak, 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası öncesi bir Süper Lig takımının kendisiyle görüştüğümü aktararak sözlerine şöyle devam etti: "Kupadan önce Spor Toto Süper Lig'de bir İstanbul takımımızdan yardımcı antrenörlük, kupayı kazandıktan sonra da Spor Toto 1. Lig ve TFF 2. Lig'den teknik direktörlük için 6-7 teklif aldım. Her şeyin bir zamanı olduğunu düşünüyorum. Biz ampute futbol olarak Dünya Kupası'nı kazandık ama normal futbolda Katar'a gidememenin üzüntüsünü yaşadık. 2026'da her iki Dünya Kupası'nda da olacağız. Türk futboluna Almanya'dan futbolcu kazandırıyorsak, Şırnak’tan da kazandırmalıyız. Ben genç kardeşlerimize çok güveniyorum." AA

Bakmadan Geçme