Analiz Koleji öğrencileri Çatalhöyük'ü gezdiler

Analiz Koleji öğrencileri Kültürel etkinlikleri çerçevesinde Çumra İlçesi sınırları içerisinde yer alan Çatalhöyük'e gezi ve incelemelerde bulundular.

Analiz Koleji öğrencileri Çatalhöyük'ü gezdiler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Analiz Koleji öğrencileri Kültürel etkinlikleri çerçevesinde Çumra İlçesi sınırları içerisinde yer alan Çatalhöyük’e gezi ve incelemelerde bulundular.

Çatalhöyük, bugün Konya'nın Çumra ilçesine bağlı Küçükköy yakınlarında, milattan önce 7000 yıllarından itibaren Cilalı Taş Devri ve Bakır Çağı'nda yerleşim yeri olarak kullanılmış arkeolojik kalıntılardır.

Analiz Koleji öğrencileri Çatalhöyük'ü gezdiler

Okul yönetim Sosyal ve Kültürel etkinlikleri çerçevesinde 9-10 ve 11 sınıf öğrencilerinden oluşan bir grubu Çatalhöyük’e gezi ve incelemelerde bulunmak üzere gönderdi. Okul öğrencileri Çatalhöyük’te arkeolojik alanları dikkatle ve inceleyerek gezdiler.

Analiz Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Derya Emre “Okul olarak geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz her konuda yetiştirmek adına çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. İlkbaharın da gelmesiyle birlikte Kültürel etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Son olarak öğrencilerimizden oluşan bir grup öğrencimizi Çumra İlçesi sınırları içerisinde yer alan antik kent Çatalhöyük’e gezi düzenledik. Öğrencilerimiz hem gezi yaptılar, hem de Çatalhöyük’ü yakından görme ve inceleme imkanı buldular“ dedi.

Geziye katılan Analiz Koleji öğrencileri, antik Kentte bol bol fotoğraf çektirerek gezilerini süslediler. 

Bakmadan Geçme