Anaokulu öğrencileri, Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti

Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Nasreddin Hoca Uygulama Anaokulu öğrencileri, Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Etkinlik kapsamında düzenlenen '100 Yıllık Çınarlar Altındaki Fidanlarımız' etkinliği çerçevesinde Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emine Arslan, yaptığı konuşmada yaşlı bireylerin hayatın dünü ve bugünü arasında köprü vazifesi görerek tecrübeleriyle yol gösterdiğini söyledi. Ziyareti saygı ve sevgiyi dile getirmek için gerçekleştirdiklerini ifade eden Arslan, “Çocuklarımıza başımızın tacı olan aile büyüklerine, yaşlılara karşı duyarlı olmayı aşılamak adına bu tür ziyaretler büyük önem taşıyor. Bugün öğrencilerimizle oyunlar oynayarak keyifli vakit geçirmenizi diliyorum. Bize kapılarını açan Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yönetimine, çalışanlarına, katılımınız için sizlere ve bizi her daim destekleyen Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür ediyorum.” dedi.

Anaokulu öğrencileri, Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti
Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serap Daşbaş da gerontolojinin bireylerin yaşlılık döneminde yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen, yaşlı bireyleri sosyal ve psikoloji olmak üzere tüm yönleriyle inceleyen bir bilim dalı olduğunu belirtti. Yaşlı nüfusun hem dünyada hem de Türkiye’de artışının yaşlı bireylere yönelik çok disiplinli çalışmaların gerekliliğini ortaya çıkardığını anlatan Daşbaş, “Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü olarak yaşlı bireylerin fiziksel, duygusal ve sosyal alanlarda desteklenerek yaşam kalitesinin yükseltilmesinde görev alacak gerontologların yetiştirilmesi amaçlıyoruz.” ifadesini kullandı.

Bakmadan Geçme