Angı: 21'nci yüzyılı Türkiye Yüzyılı ile taçlandıracağız

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı önderliğinde İl Başkanlığında Basın Toplantısı Düzenlendi. Basın Toplantıya Cumhur İttifakı Milletvekilleri ve Merkez İlçe Belediye Başkanları Ahmet Pekyatırmacı, Mustafa Kavuş ile Hasan Kılca'da katıldı.

KONYA HABER: AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, 28 Mayısa adım adım ilerlediklerini belirterek, sahada çalışmaların devam ettiğini söyledi. İl Başkanı Angı, 21’nci yüzyılı Türkiye Yüzyılı ile taçlandırmak istediklerini ifade etti. Angı, Millet İttifakının güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmesinde her türlü pazarlığın ve tavizin olduğunu vurgulayarak, “Asıp gürlüyorlardı. Çok büyük oy oranları Milletvekili sayıları diye. 14 Mayıs akşamı gördüler.” dedi. 

“ALTUNYILDIZ: BİZ İNŞAA ETMEYE GELİYORUZ”
Ak Parti Konya Milletvekili Ziya AltunYıldız, Türkiye ilk defa iki hafta arayla seçime gittiğini dile getirerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde millettin yarının inşasına oy verdiğini söyledi. Altunyaldız, Türkiye’nin umutlarını hayallerini ve projelerini büyüttüklerini değinerek, “Birileri yıkmaya geliyor. Biz inşa etmeye geliyoruz.” dedi. 

“AKIŞ: TÜRKİYE YÜZYILININ İLK BEŞ YILI 28 MAYISTA BAŞLAYACAK”
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, Milletvekili arkadaşlarının sahada çalışmaya devam ettiklerini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çok büyük bir teveccüh olduğunu ifade etti. Akış, birinci turda verilen mesajı anladıklarına değinerek, 29 Mayısta Türkiye Yüzyılının ilk beş yılının başlayacağını vurguladı.  

“AVRUPA BASINI KILIÇDAROĞLUNA ANTİ ERDOĞAN İSMİNİ TAKMIŞ”
AK Parti Konya Milletvekili Meryem Göka, ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın birinci turu açık ara önde bitirdiğini ifade ederek, millettin her türlü kararına başının üstünde olduğunu söyledi.  Göka, kendilerine yakın 2’nci partiye yüzde 10 fark attıklarını vurgulayarak, Cumhur İttifakı olarak karşılarında kumar masasının olduğunu söyledi. Göka, Avrupa ve Avrupa basının Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ise anti Erdoğan ismini taktıklarını da sözlerine ekledi.

 “KOÇAK: KONYA ŞÖLEN YERİ OLACAK”
MHP Konya Milletvekili Konur Alp Koçak, dün olduğu gibi bugünde burada olduklarını ifade ederek, AK Parti teşkilatları ile beraber sahaya ineceklerini söyledi. 28 Mayıs’a kadar omuz omuza çalışacaklarını ifade ederek, “28 Mayısta kutlama yapacağımız şimdiden belli. Konya’yı şölen yerine çevireceğiz. Konya şölen yeri olacak.” dedi. 
Basın menuslarının sorularının yanıtlanarak son bulduğu Toplantının ardından Cumhur İttifakı Milletvekilleri, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimi için saha çalışmasına çıktılar.

KONYA HABER - HAKİMİYET

Kaynak: Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme