Konya'da bir araçtan 50 bin lira değerinde eşya çalan hırsızlar yakalandı

Konya'nın Karatay ilçesinde hırsızlık şüphelileri gözlerine kestirdikleri bir aracın içini el feneriyle kontrol etti.  Camı kırarak kapıyı açan şüpheliler araç içerisinde maddi değeri yüksek olan ne varsa çaldılar. Bir inşaat ustasına ait olduğu öğrenilen araçtan 50 bin liralık malzeme çalan şüpheliler çok geçmeden yakayı ele verdi.

Karatay ilçesi Hamzaoğlu Mahallesi Yahşihalife Sokak’ta şüpheliler ellerinde el feneriyle araçların içini kontrol etmeye başladı. Panelvan cinsi bir aracın bagaj bölümünde değerli olabileceğini düşündükleri eşyalar fark eden şüpheliler aracın kelebek camını kırarak kapıyı açtı. Araç içerisinde maddi değeri yüksek olan ne varsa indirerek kendi araçlarına yüklediler. 

POLİS KAMERA KAYITLARINDAN ŞÜPHELİLERİ YAKALADI

İnşaat ustası araç sahibinin durumu fark ederek ihbar etmesinin ardından Konya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Araç içerisinden 1 adet hilti, 1 adet taşlama aleti, 2 adet elektrikli darbeli kırıcı, 1 adet freze, 1 adet matkap, 25 adet beton ve metal delici matkap uçları olmak üzere 50 bin liralık malzemenin çalındığı tespit edildi.

Ekipler çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Şüpheli şahısların çalıntı malzemeleri yüklediği otomobilin plakası tespit edildi. Plakadan araç sahibine ulaşan ekipler araç sahibi 1995 doğumlu Feyzullah A. ve yine 1995 doğumlu suç ortağı kadın şüpheli Yüksel K.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler Feyzullah A. ve Yüksel K. adliyeye sevk edildi. Yüksel K. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilirken, Feyzullah A. adli kontol şartı ile serbest bırakıldı.

Bakmadan Geçme