Bakan Akar: Ekonomik açıdan Türkiye'ye zarar vermeye çalışanlar başarılı olamayacak

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 'Ekonomik yönde Türkiye'ye zarar vermek, vatandaşın keyfini, rahat, huzurunu kaçırmaya çalıştılar. Başarı olamadılar, olamayacaklar' dedi.

AK Parti’den Kayseri milletvekili seçilen Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Muhtarlar Toplantısına katıldı. Sözlerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek başlayan Akar, muhtarların önemini ifade etti, gelecek dönemde muhtarların etkinliklerinin daha da artacağını belirtti.

Büyük ve güçlü Türkiye için çalışmalara devam ettiklerini, bazılarının bunu engellemek için her yolu denediğini ifade eden Akar, şunları söyledi: “Neler yapıyorlar, neler. O kadar azıttılar ki Türkiye’nin başarılarından o kadar rahatsız olmaya başladılar ki önceden örtülü konuşan dergiler, gazeteler açıkça konuşmaya başladı. Basın yayın kuruluşları ile gece-gündüz demeden hem Cumhurbaşkanımıza hem Türkiye’ye karşı sürekli düşmanlık, zehir saçıyorlar. Seçimleri etkilemek, seçmeni yönlendirmek için her türlü herzeye girdiler. Çok şükür muvaffak olamadılar ve cevaplarını aldılar. Diğer taraftan da döviz konusuna girdiler, ‘Doları oynatıp ortalığı karıştırabilir miyiz’ dediler. Yapı çok sağlam olduğu için onu da beceremediler, olmadı. Öbür taraftan da borsayı karıştırmak için gayret gösterdiler. Ekonomik yönde Türkiye’ye zarar vermek, vatandaşın keyfini, rahat, huzurunu kaçırmaya çalıştılar. Başarı olamadılar, olamayacaklar.”

Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde Mehmetçiğin terörle mücadelesinin kararlılıkla devam ettiğini ifade eden Akar, teröristlerin ‘girilemez’ dediği yerlere girildiği, teröristlerin kazdıkları çukurlara gömüldüğünü, gömülmeye devam ettiğini belirtti.

Türkiye’yi durdurmaya, birliğini, bütünlüğünü bozmaya çalışanlara izin vermeyeceklerini vurgulayan Akar, şunları kaydetti: “Bizi durdurmak, yavaşlatmak, birbirimize düşürmek istiyorlar. Bunlara meydan vermeyeceğiz. Önümüzdeki seçimler parti seçiminden çıktı, bir zihniyet seçimi. Teröristlerle iltisaklı olanlar ve teröristlerin elebaşları açık şekilde söylüyor, Kandil aday söylüyor. Kandil’in belirlediği oya kim ‘evet’ diyecek. Terörle iltisaklı olan siyasiler ’Cezaevlerindeki 10 bin kişi bizi bekliyor’ diyor. Cezaevlerini boşaltacaklar, teröristleri serbest bırakacaklar. Bunların açıkça görülmesi lazım. Bu tavizler verilirse terörle mücadelede kazandığımız kazanımlarımız bitecek tekrar şehitler, anaların, eşlerin gözyaşlarını göreceğiz. Buna bu milletin ferasetinin izin vermeyeceğinden eminiz.”

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme