Başkan Çardakoğlun'dan 19 Mayıs mesajı

AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Çardakoğlun'dan 19 Mayıs mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Çardakoğlu mesajında; 104 yıl önce 19 Mayıs'ta Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'da coşkuyla karşılandığını, yaşanılan tarifsiz gururu ve heyecanı bugün de yaşadıklarını belirtti.

Milli Mücadele'yi başlatan ilk adımın atıldığı Samsun'dan Anadolu'ya dalga dalga yayılan istiklal ve istikbal ruhunun, milletin azmiyle katlanarak büyüdüğünü ve Cumhuriyetin ilanına giden yolu açtığını vurgulayan Çardakoğlu, "19 Mayıs 1919, tarihi zaferlerle dolu milletimizin istiklal aşkının ve vatan sevgisinin tüm dünyaya ilan edildiği, zorluklar karşısında giderek daha da artan direniş ruhuyla ecdadımızın tarih yazdığı gündür. 19 Mayıs'ta milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu yolunda topyekün mücadele vermiş, imkan karşısında imanıyla yazdığı kahramanlık destanıyla kutlu bir zafere erişmiştir. Kahraman ecdadımız tarih boyunca her dönem vatanımıza kasteden hainler karşısında dimdik durmuş, cesaretiyle her zorluğu aşmış, mukaddes bildiği değerleri canı pahasına muhafaza etmiştir." ifadelerini kullandı.

Birlik ve beraberliklerinden aldıkları kuvvetle her güçlüğün üstesinden başarıyla gelmiş bir millet olarak bugün de her alanda sürdürdükleri tavizsiz mücadeleyle yollarına kararlılıkla devam ettiklerini anlatan Çardakoğlu, şunları kaydetti: Büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme heyecanımızı sürekli canlı tutarken, bu yolda en önemli imkanımız olarak gördüğümüz gençlerimizi her alanda destekliyor, onlara fırsatlar sunuyoruz. Ülkemiz geliştikçe elbette gençlerimiz için daha çok imkan ve fırsat da beraberinde gelecektir. Milli şuur ve karakter sahibi gençlerimiz için tüm gücümüzle çalışıyor, Türk gençliğinin potansiyeline güveniyoruz. Ulusal, bölgesel ve küresel gelişmeler karşısında Türk gençlerinin ortaya koyduğu vizyon ve gayret ülkemizin ve ilimizin geleceği adına umudumuzu tazelememize vesile oluyor. Türkiye’de eğitimden spora, güvenlikten siyasete, ticaretten sanata kadar her alanda gençlerimizi ön safta görmekle iftihar ediyoruz. Vizyonlarımızı Ülkemizin 2023 hedefleri ve 2053 vizyonunu hayata geçirmek için gençlerimizle birlikte yol yürümeyi sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını tekrar kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum” ifadelerinde bulundu.
 

Bakmadan Geçme