Başkan Özgökçen: Taraftarın serzenişte bulunması, istifa istemesi gayet doğal

Konyaspor Başkanı Fatih Özgökçen, Ankaragücü'ne 1-0 mağlup oldukları maç sonrası basın açıklamasında bulundu. Taraftarların 'yönetim istifa' sloganları atmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Özgökçen, 'Konya ve Konyaspor olarak bir ve beraber olduğumuz zaman her şeyin, kötü günlerin üstesinden geliriz' dedi.

Futbolun skora dayalı bir oyun olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Fatih Özgökçen, “Skorda üstünlük yoksa bir şekilde üzülüyorsunuz. Sonuç oyunu belirliyor. Sahada ne kadar güzel oyun oynadığınız dönemler olsa da skor olarak geride kalmışsanız mağlup oluyorsunuz ve 3 puanı kaybediyorsunuz. Yaklaşık 8-10 haftadan bu yana takımızda beraberlik silsilesi devam ediyordu. Arada bir galibiyet alındı. Geçen haftaki Beşiktaş ve bu haftaki Ankaragücü mağlubiyeti bizleri üzüyor. Özellikle geçen seneden bu yana şehrimiz, yönetimimiz bir ve beraber hareket ederek başarılar yaşadık. Buna da alıştık. Bu tür mağlubiyetler bizi derinden üzüyor. Bunları giderilmesi adına bazı adımlar atıyoruz atmaya da devam edeceğiz” dedi. 

KONYASPOR BAŞKANI FATİH ÖZGÖKÇEN AÇIKLAMASINA ŞU ŞEKİLDE DEVAM ETTİ: 
“Bizler de bu 3 puan gelince mutlu oluyoruz. Aksi düşünüldüğünde taraftar her zaman haklıdır. Galip gelinemediği zamanlar bunu her zaman futbolculara söylüyorum; başarı futbolculara ait, başarısızlık bana ait bunu her zaman söylüyorum. Taraftar gözünde bakıldığı zaman taraftarın serzenişte bulunması, istifa istemesi gayet doğal. Futbolda oyunun içinde olan bir hadisedir. Futbolcular ile soyunma odasında konuştum, moralleri bozuk. Çünkü birçoğu bizlere başarılar sağladı. 

“KÖTÜ GÜNLERİN ÜSTESİNDEN GELİRİZ”
Konya ve Konyaspor olarak bir ve beraber olduğumuz zaman her şeyin, kötü günlerin üstesinden geliriz. Geçen sene baktığımız zaman kötü gün yaşamadık. Tam da bu dönemde bir ve beraber olmaya ihtiyacımız var. Ne kadar bir ve beraber olursak bu tür hadiselerin üzerinden o kadar kolay geliriz. Taraftarın hep bir sözü var. 'Kravatlılar gider atkılılar kalır'. Bu son derece doğal ve benim de kabul ettiğim bir söz. Bugün bizler yönetici ve başkan sıfatı ile oturuyorsak, taraftara göre kravatlıysak bu görevimiz bittikten sonra bizler de atkılı olacağız. O zaman bizler de takımımızın her zaman galip gelmesini isteyeceğiz. 

“YERİ GELİR BİZ DE YÖNETİM İSTİFA DİYECEĞİZ”
Belki biz de yeri gelecek yönetim istifa diyeceğiz. Yönetim istifa eder, etmez o ayrı konu da, yönetim istifası sonrası neler olacak bunu da iyi değerlendirmek gerekiyor. Gelinen noktada özellikle ligin başından bu yana futbol takımımızın oyununa baktığımız zaman şu anda çok mutluyum. İnşallah en kısa zamanda futbol takımımız, Konya’mız bir ve beraber olduğu takdirde, hep beraber hareket ettiği takdirde daha iyi yerlere gelecektir 
 

İhlas Haber Ajansı
Yorumlar 1
Gökhan. 24 Ocak 2023 16:05

Ne kötü günü. Getirdiğiniz hoca da kim. İlhan hocaya niye sahip çıkmadınız. Hadi gönderdiniz, ya şehrin alışık olduğu, tepki göstermeyeceği bir hocayla niye anlaşmadınız. İyice küçük Anadolu klübüne çevireceksiniz takımı. Bu seneyi nasıl olsa küme düşme korkusu olmadan atlattınız sayılır. Seneye başka hoca, sonra başka hoca. Sonra niye futbol gelişmiyor.

Bakmadan Geçme