Başkan Pekyatırmacı'dan 18 Mart Çanakkale zaferi mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Çanakkale Zaferinin 108. yıldönümü ve Şehitler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Pekyatırmacı, mesajında 'Bugün, bize düşen en büyük görev, atalarımızın emanet ettiği mirasa sahip çıkmak Çanakkale ruhunun heyecanını ve kararlığını her zaman yaşatmaktır' dedi.

Başkan Pekyatırmacı'dan 18 Mart Çanakkale zaferi mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KONYA HABER: Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Çanakkale Zaferinin 108. yıldönümü nedeniyle mesaj yayınlandı. Çanakkale Zaferi, bundan 108 yıl önce vatan toprağını işgal etmek isteyen düşmana Türk Milleti’nin zorlu şartlarda verdiği eşsiz bir mücadele ve kahramanlık destanıdır diyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "Çanakkale’nin aziz kahramanları 250 bin şehit ve binlerce gazisi ile vatan topraklarını işgal etmek isteyenlere geçit vermemiştir. Konu bağımsızlık olduğunda bu uğurda canı pahasına vatanını koruyan ve bunu tüm dünyaya gösteren ecdadımız “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek bu aziz vatanı bizlere emanet ettiler. Bu mücadelenin mayasında vatan sevgisi, inanç, kahramanlık ve mücadele ruhu vardır" dedi.

"Çanakkale ruhunu, diri tutmalı ve geleceğe taşımalıyız" diyen Başkan Pekyatırmacı; "Bu mücadelenin mayasında vatan sevgisi, inanç, kahramanlık ve mücadele ruhu vardır. Çanakkale, bugünün ve geleceğin güçlü Türkiye’sinin temelinin atıldığı eşsiz bir zaferdir. Bugün, bize düşen en büyük görev, atalarımızın emanet ettiği mirasa sahip çıkmak; Çanakkale ruhunun heyecanını ve kararlığını her zaman yaşatmaktır. 

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun." dedi.
KONYA HABER - HAKİMİYET

Bakmadan Geçme