Canan Karatay önerdi bilim insanları doğruladı! Kabuğuyla beraber suya atıp öyle için.

* Prof. Dr. Canan Karatay * tarafından önerilen cevizli su kürü vücudun gün içerisinde ihtiyacı olan omega-3 ve E vitamini gereksinimini karşılar.

Suyun içine ceviz atarak içmek, cevizin lezzetini suya geçirerek hoş bir aroma verir Prof. Dr. Canan Karatay’a göre cevizli su vitamin değerlerini artırarak günlük omega-3 yağ ve E vitamini ihtiyacını karşılar.

Cevizin Faydaları:

•             Omega-3 Yağ Asitleri: Ceviz, omega-3 yağ asitleri bakımından zengin bir kaynaktır. Bu yağlar, kalp sağlığına ve beyin fonksiyonuna katkıda bulunabilir.

•             Antioksidanlar: Cevizler, antioksidanlar açısından zengindir. Antioksidanlar, vücuttaki serbest radikallere karşı savaşarak hücresel hasarı azaltabilir.

•             Faydalı Mineraller: Cevizler, magnezyum, fosfor ve bakır gibi önemli mineraller açısından da zengindir. Bu mineraller kemik sağlığına ve genel vücut fonksiyonlarına katkıda bulunabilir.

Canan Karatay önerdi bilim insanları doğruladı! Kabuğuyla beraber suya atıp öyle için.

Su İçmenin Faydaları:

•             Hidrasyon: Su içmek, vücudu hidrate etmenin ve su dengesini sağlamanın temel yoludur. Hidrasyon, genel sağlık ve vücut fonksiyonları için hayati öneme sahiptir.

•             Zehirli Maddelerin Temizlenmesi: Su, vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcı olur ve böbreklerin işlevini destekler.

•             Cilt Sağlığı: Yeterli su içmek, cilt sağlığını ve parlaklığını artırabilir.

Canan Karatay önerdi bilim insanları doğruladı! Kabuğuyla beraber suya atıp öyle için.

CEVİZİ KABUKLARIYLA SUDA BEKLETİN!

Aksam.com.tr sitesinde aktarılanlara göre; Prof. Dr. Canan Karatay, 4 adet cevizi kırıp kabukları ve iç yapraklarıyla beraber bir kase suda bekletilmesini tavsiye eder. Akabinde suyun sabahları aç karna tüketilmesi lazım.

Bir gün boyunca suda bekletilen cevizler içeriğindeki yağ salınımı sayesinde barındırdığı omega-3 yağ asitlerini ve E vitaminini suda depolar. Böylece gün içinde ihtiyacınız olan vitaminleri tek seferde karşılar.

Kaynak: aksam.com.tr

Derleme: hakimiyet.com

Bakmadan Geçme