CHP Genel Başkanı Özel, Grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'CHP yerel yönetimlerin yardımlarını ulaştırmak için Filistin'e gideceğiz, bunun için girişimlerde bulunuyoruz' dedi.

CHP Genel Başkanı Özel, Grup toplantısında konuştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Partisinin grup toplantısında konuştu. 

Konuşmanın gündem maddeleri şu şekilde oldu: 

"YAPILMASI GEREKEN FİLİSTİNE SAHİP ÇIKMAKTIR"

“Öldürülen çocukların sayısı 4 bin 600’e ulaştı. Büyük bir zulmün karşısında dünyanın güçlüleri sessizliğe büründü, aynı 1995’te olduğu. Yapılması gereken Filistin’e sahip çıkmaktır. CHP olarak bundan sonraki süreçle ilgili dünyadaki sol-sosyal demokrat liderlere sesleniyoruz. CHP bundan sonra Sosyalist Entarnasyonel’de Genel Başkan seviyesinde temsil edilecek.

"FİLİSTİNE GİDECEĞİZ"

Bütün liderlere birer mektup yazdım, orada yaşananlara karşı sol değerlere sahip olanların sessiz kalamayacağını yazdım. Hepsine Filistin’deki katliamın durdurulmasını beklediğimiz bir mektubu yazdık, yolladık. CHP yerel yönetimlerin yardımlarını ulaştırmak için Filistin’e gideceğiz, bunun için girişimlerde bulunuyoruz

"NEREDE ADALETSİZLİK VARSA ORADA OLACAĞIZ"

Dink’in katledilmesinin oluşturduğu büyük travmayı 16 yıl sonra yaşadık. Derin güçler güvercin katilini serbest bıraktılar. Samast denen katil, birtakım derin güçler FETÖ’nün maşa olarak kullanıldığını hatırlatalım. Hepimizin gözüne baka baka ‘Toparlanacağız, hak arayacağız’ diyorsunuz. ‘Biz buradayız’ dediler. ‘Biz icap ettiğinde katilimize bile sahip çıkarız’ diyorlar. Biz buradayız, biz cesur, temiz insanlar birbirimize de bu ülkeye de sahip çıkacağız. Bunu böyle bilin. Size söylüyoruz, biz buradayız, hodri meydan. Nerede bir adaletsizlik varsa orada olacağız

"YÜRÜMEYEN EVLİLİĞİ SÜRDÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Bizim CHP olarak bunlarla meşgul olmamız mümkün değil. Erdoğan sen ne değiştireceksin bilmiyorum, ittifak mı ortak mı değiştireceksin bilmiyorum ama bizimle anayasa değiştiremeyeceksin. Seni böyle esir alırlar kardeşim. Git derdini başka tarafa anlat. Biri diyor ‘Yanlış yola saptım’ öbürü ‘aramızı bozamazlar’ diyor. Bu yürümeyen bir evliliği sürdürmeye çalışmaya benziyor. Ayrılsanız ne birleşseniz ne. Biz kendi yolumuzdayız. Hadi oradan keratalar, meşgul etmeyin memleketi.”

Bakmadan Geçme