CHP Konya Milletvekili Bektaş Artık emeklilik yaşı belirlenmesini esas alan kademeli bir emeklilik sistemi getirilmeli!

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş TBMM'de yaptığı konuşmada,emeklilikte vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için emeklilik yaşı belirlenmesini esas alan kademeli bir emeklilik sisteminin getirilmesi gerektiğini ifade etti.

Barış Bektaş konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili bir düzenleme yapılmıştı ama bu düzenleme emeklilik bekleyen herkesin mağduriyetini ortadan kaldırmamış ve aksine yeni mağduriyetler yaratmıştır. Bu mağduriyetlerin giderilmesi için 15 Ekim Pazar günü Emeklilikte Adalet Derneği önderliğinde on binlerce vatandaşımız İstanbul'da bir miting bile yapmıştır.

“MAĞDUR VATANDAŞLARIMIZI GÖRMEZDEN GELMENİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

Milletin temsilcileri olarak; 8 Eylül 1999 tarihinden sonra SGK girişi olduğu için benzer prim gününe sahip akranlarından ancak 17-20 yıl sonra emeklilik hakkına haiz olacak. Mağdur vatandaşlarımızı görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bu mağduriyetin giderilmesi için 8 Eylül 1999 sonrası SGK girişi olanlara işe başlangıç yılına göre emeklilik yaşı belirlenmesini esas alan kademeli bir emeklilik sistemi getirilmelidir” ifadelerini kullandı.
 

Bakmadan Geçme