CHP Konya Milletvekili Bektaş:  Bağ-Kur'luların prim gün sayısı 7200'e indirilmelidir!

CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, 'Bağ-Kur'luların nefes aldıracak olan prim gün sayısının 7200'e indirilmesi gerekiyor. İktidar bu anlamda sözünü tutmalıdır' dedi.  

Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, “Bağ-Kur’luların nefes aldıracak olan prim gün sayısının 7200’e indirilmesi gerekiyor. İktidar bu anlamda sözünü tutmalıdır” diye konuştu.

TBMM’sinde Bağ-Kur’luların prim gün sayısının 7200’e indirilmesi gerektiğini dile getiren CHP Konya Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Barış Bektaş, “Sayın Cumhurbaşkanı'nın seçim öncesinde açıkladığı müjdelerden biri de Bağ-Kur'luların prim gün sayısının 7200'e indirilmesiydi. Ama seçimin üstünden 6 ay gibi bir süre geçmesine rağmen verilen bu söz unutuldu ve emekliliğin 7200 prim gününe inmesini bekleyen Bağ-Kur'lulara AKP iktidarı sırtını döndü. Hz. Mevlana'nın "İnsan bir ağaca benzer; kökü, ahdinde durmaktır" sözünü hem Cumhurbaşkanı'na, hem de AKP'li vekillere hatırlatıyorum ve 6 Mayıs 2023'de Cumhurbaşkanı tarafından söz verildiği gibi Bağ-kur'luların prim gün sayısını 7200'e indirmeye davet ediyorum. Ekonomik kriz nedeniyle her geçen gün daha fazla kan ağlayan Bağ-Kur'lulara nefes aldıracak bu düzenlemenin hayata geçirilmesi meclisimizin önemli bir sorumluluğudur. Bu sorumluluğu yerine getirmemiz gerektiğini dikkatinize sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Bakmadan Geçme