Comanchero çetesi lideri Hakan Ayık kimdir? Ali Yerlikaya duyurdu... Hakan Ayık nereli ve kaç yaşında? 

Comanchero çetesi lideri Hakan Ayık kimdir? Çetelere yapılan operasyonlara bir yenisi daha eklendi. İstanbul Merkezli 'Kafes' operasyonu sonucunda Comanchero çetesi lideri Hakan Ayık'ın suç örgütü çökertildi. Peki Comanchero çetesi lideri Hakan Ayık kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte tüm detaylar.

Comanchero çetesi lideri Hakan Ayık kimdir? İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın göreve başlamasıyla birlikte çetelere düzenlenen operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Bu operasyonlara bir yenisi 'Kafes operasyonu' ile eklendi. Çok sayıda polis ekibinin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda Comanchero çetesi çökertildi. Peki Comanchero çetesi lideri Hakan Ayık kimdir, nereli ve hangi suçları işledi? İşte tüm ayrıntılar..

Comanchero çetesi lideri Hakan Ayık kimdir? Ali Yerlikaya duyurdu... Hakan Ayık nereli ve kaç yaşında? 

COMANCHERO ÇETESİ LİDERİ HAKAN AYIK KİMDİR?

Yeniakit.com.tr'de yer alan habere göre, 41 yaşındaki Hakan Ayık, dünyanın sayılı uyuşturucu baronlarından biri olarak biliniyor. Hakkında uluslararası polis teşkilatı Interpol’ün de yakalama kararı bulunan Ayık hakkında New South Wales (Yeni Güney Galler Eyaleti) Yüksek Mahkemesi dava açmıştı. Avustralya ve Avrupa ülkeleri polisi ve ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından yürütülen operasyon sonucunda Avustralya, Asya, Güney Amerika ve Orta Doğu’da küresel narkotik ticaretine karışan şüphelilerin yakalandığını açıklandı.

Hakan Ayık, 2010'da Tayland'ın Bankok kentinden Avustralya'ya 174 kilo uyuşturucu eroin kaçırdığı gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Hakan Ayık, 10 yıl önce Kıbrıs’ta yakalanmış ancak bir süre sona kefaletle serbest bırakılmıştı. Serbest bırakıldıktan sonra sırra kadem basan Ayık, en son Hindistan’da kurduğu uyuşturucu laboratuvarı ile adından söz ettirmişti. Ayık, sahibi olduğu lüks spor otomobillere ilgisi ile de biliniyor.

Comanchero çetesi lideri Hakan Ayık kimdir? Ali Yerlikaya duyurdu... Hakan Ayık nereli ve kaç yaşında? 

COMANCHERO ÇETESİ NEDİR?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “İstanbul’da düzenlenen ‘Kafes’ Operasyonu ile Avusturalya merkezli olarak küresel çapta faaliyet gösteren ve liderliğini Hakan Ayık’ın (reis) yaptığı uluslararası silahlı organize suç örgütü ‘Comanchero’ çökertildi. operasyonlar sonucunda 37 şüpheli şahıs yakalandı”
 

Bakmadan Geçme