Deprem bölgesi için çalışmalar devam ediyor

Konya İl Millî Eğitim Müdürlüğü Kahramanmaraş merkezli depremlerde son yüzyılın en büyük felaketlerinden biri yaşanırken, depremlerin yol açtığı yaraları birlikte sarmak için seferber oldu.

AFAD koordinesinde yapılan çalışmalar kapsamında; il genelindeki tüm okullarda depremzede çocuklar için yardım kampanyası başlatılmış olup vatandaşların yardımlarını kendilerine en yakın okul müdürlüklerine teslim edebileceği duyuruldu.

Depremden etkilenerek Yunak’a gelen ve Yunak Öğretmenevinde konaklayan ailelerin çocuklarına yönelik anasınıfı açıldı. Açılan sınıfta, okul öncesi öğretmeninin yanı sıra rehber öğretmenleri de görev aldı. Cihanbeyli’ye gelen ailelerin çocuklarına yönelik psikososyal destek amaçlı ilçedeki KYK yurdunda anasınıfı açıldı.

Bozkır Halk Eğitimi Merkezine bağlı kurslarda depremzede vatandaşlar için uyku tulumu üretimi gerçekleştiriliyor. Konya Olgunlaşma Enstitüsü tarafından üretilen polar, eldiven, atkı, bere, panço, çamaşır ve çorap gibi kıyafetler ile çeşitli gıda ve ihtiyaç malzemeleri, Hatay ve Kahramanmaraş'taki depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere gönderildi. İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de, Konya Olgunlaşma Enstitüsünde ve Selçuklu Halk Eğitimi Merkezinde depremzede vatandaşlar için uyku tulumu ve kıyafet dikimi yapan kursiyerleri ziyaret etti; kurum yöneticilerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konya'daki meslek liselerinden Selçuklu Mehmet Tuza Pakpen MTAL, Selçuklu MTAL ve Meram Konya MTAL'de üretilen 2 tır soba ve gerekli malzemeleri, depremzede vatandaşlara ulaştırılmak üzere Hatay'a gönderildi.

Deprem bölgesine gönderilen mobil mutfaklarda vatandaşlara sıcak yemek hizmeti verilmeye devam ediyor. Bu kapsamda; Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde kurulan Mobil Mutfakta Adıyaman'ın Besni ilçesinde; Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde kurulan Mobil Mutfakta Hatay’da; Ilgın TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde depremzede vatandaşlara sıcak yemek ikram etmeye devam ediyor. Çumra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan gıda malzemeleri Hatay'ın Mansurlu Köyüne ulaştı.
 

Bakmadan Geçme