Dev market iflas etti: Binlerce kişi işsiz kalacak!

Korona virüs salgınının yol açtığı hasarlar sonrası şirketler halen iflas etmeye devam ediyor. Son iflas haberi ise bu kez yurt dışından geldi, işte detaylar.

Son dönemin en başat gündemlerinden birisi olan ekonomik kriz, dünyanın dört  bir yanında etkilerini göstermeye devam ediyor.

Bilindiği üzere 2020 yılında başlayan korona virüsü salgını özellikle tedarik zincirlerini bozmuştu.

Bu kapsamda pek çok market zinciri sorunlar yaşarken iflas haberi bu kez İngiltere'den geldi.

Yapılan paylaşıma göre İngiltere'de 12.000 kişinin çalıştığı ünlü merkez zinciri iflas ederken, çalışanların aniden işsiz kaldığı açıklandı, işte detaylar.

Dev market iflas etti: Binlerce kişi işsiz kalacak!

Birleşik Krallık'ta 400 mağaza ile 12 bin kişiye istihdam sağlayan Wilko, finansman bulamayınca iflasını ilan etti. Wilko’ya ait 51 mağazayı, B&M toplam 13 milyon sterline satın almak için anlaştı.

Ağustos ayında Birleşik Krallık'ta 400 mağaza ile 12 bin kişiye istihdam sağlayan Wilko'nun iflas etmesinin ardından İngiliz B&M, Wilko’ya ait 51 mağazayı toplam 13 milyon sterline satın aldı.

Londra borsasında işlem gören İngiliz ev eşyası ve tekstil ürünleri perakendecisi B&M’in yakın zamanda iflas eden Wilko'ya ait 51 mağazanın satın alınması için anlaştığı bildirildi.

Dev market iflas etti: Binlerce kişi işsiz kalacak!

B&M'den yapılan açıklamada, şirketin ülkenin en büyük perakende zincirlerinden Wilko'ya ait 51 mağazanın toplam 13 milyon sterline satın alınması için anlaştığı kaydedildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme