Diş macununun şaşırtıcı gücü: İstenmeyen tüylerden kurtulmanın 3 etkili yolu!

Pürüzsüz bir cilt hedefi, pek çok bireyin öncelikli arayışı haline geldi. Bu isteğe ulaşmanın önündeki en büyük engel, kollar ve bacaklardaki istenmeye tüylerdir. Şimdi, sizlere bu sorunu çözmek için kullanabileceğiniz üç etkili yöntemi sunuyoruz.

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için artık büyük masraflar yapmanıza gerek kalmayabilir. Tüy sorunlarıyla başa çıkmanın sırrı, sıradan bir diş macununda gizli olabilir. Evde uygulayabileceğiniz pratik 3 diş macunu yöntemiyle tüy ve kıl problemlerine göz açıp kapayıncaya kadar veda edebilirsiniz.

Her birey, cinsiyet ayrımı yapmaksızın tüy sorunuyla baş başa kalabiliyor. Bu rahatsızlıkla mücadele ederken, sıklıkla büyük meblağlar harcayarak çeşitli epilasyon yöntemlerini deniyoruz. Ne zaman işe yarayacağı belli olmayan bu yöntemler, zaman zaman istenilen sonuçları veremeyebiliyor. Tüy ve kıllardan kurtulmak için tıraş bıçağı, cımbız, ağda ve lazer gibi bir dizi yönteme başvuruyoruz. Ancak bunlar genellikle geçici çözümlerle sınırlı kalıyor.

Bugün, size her zaman evinizde bulundurabileceğiniz bir ürünle tüy ve kıl sorununuza nasıl çözüm bulabileceğinizi anlatacağız. Diş macununu sadece dişlerinizi beyazlatmak için değil, aynı zamanda tüylerinizi de yok etmek için kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu kolay ve ekonomik yöntem, tüy sorununuzla başa çıkmak için etkili bir çözüm sunabilir.

Diş macununun şaşırtıcı gücü: İstenmeyen tüylerden kurtulmanın 3 etkili yolu!

Unutmayın, bazen en etkili çözümler en beklenmedik yerlerde bulunabilir. Diş macunuyla tüylerinize veda etmek, güzellik ve bakım rutininize yeni bir boyut kazandırabilir.

TÜY VE KILLARINIZDAN KURTULUN
Tüy ve kıl sorunun bir çok nedeni bulunmakta. Bunların başında hormonal rahatsızlıklar yatarken çoğu yanlış uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Hormonal sorunu sorunu olanlara özellikle yaş nane öneriyoruz. Tüy ve kıl sorunu olanlara önereceğimiz bir diğer yöntemse diş macunu. Şimdi diş macunu ile tüy sorunundan kurtulmanın 3 yöntemi açıklıyoruz.

LİMON, ALOVERE VE DİŞ MACUNU TARİFİ
Bunun için yarım kaşık limon suyu, Aleo vera yaprağından çıkan jel, bir tatlı kaşığı diş macunu ve yarım tatlı kaşığı soda. Malzemelerimiz hazırsa tüy dökme tarifimize geçiyoruz.
Öncelikle bir kaba, aleo vere jeli, yarım tatlı kaşığı soda ve 1 tatlı kaşığı diş macununu ekleyip karıştırıyoruz. İyi harmanlaşan karışımımıza yarım kaşık limon suyunu döküp tekrardan karıştırıyoruz. Hazır olan karışımı yüzümüz ve vücudumuzda istemediğimiz bölgelere sürüyoruz. Ama bunun için önceden tüylerimizi alıyoruz. Yüz ve vücudumuza sürdüğümüz karışımı 10 dakika gibi bir sürede bekletiyoruz. Daha sonra masaj yaparak kabak lifi ile güzelce temizliyoruz.

Diş macununun şaşırtıcı gücü: İstenmeyen tüylerden kurtulmanın 3 etkili yolu!

TÜYLERE KÖKTEN ÇÖZÜM
Bir diğer yöntem olan tüy dökücü krem ile diş macunu karışımı. Bu karışımız da şu şekilde:
Yine aynı şekilde bu iki ürünü bir kaba döküp karıştırıyoruz. Daha sonra istenmeyen tüylerin olduğu yere sürüp 20 dakika bekletiyoruz. Ve yine aynı şekilde ılık su ile temizliyoruz.

Not: Bunu yüz için önermiyoruz. Çünkü her iki maddede çok kesin içeriklere sahip olduğu için yüzünüzde tahriş yaratabilir.

VÜCUDUNUZDA UZUN SÜRECEK
3. yöntem ise şeker, limon ve diş macunu tarifi. Aslında şeker tüy köklerini besler ama bir yandan da yüze parlaklık verir.

Diş macunu ile karıştırıldığında kök besleme etkisini kaybeder. Yine aynı şekilde şeker, limon ve diş macununu karıştırıp istediğimiz bölgeye sürüyoruz. Ve 15 dakika bekletip derinlemesine yıkıyoruz.

Not: Cildi hassa olanlar için alerjik reaksiyonlar göstereceği için bu yöntemi önermiyoruz.

Kaynak: Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme