Türkiye'de bir ilk Meram'da gerçekleşecek

Türkiye'de ilk ve tek olan DOD Down sendromlu bireyler Destek merkezinde ön kayıtlar devam ediyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, DOS Meram'da hazırlıkların tamamlandığını ve ilk ders zilini beklediğini duyurdu.

Meram Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen DOSD Meram Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi açılış gün sayıyor. Eğitim modeliyle Türkiye’deki ilk ve tek merkez olan DOSD Meram’da binanın hazırlıklarında sona gelinirken ön kayıtlar için yoğun bir başvuru süreci yaşanıyor. 

DOSD Meram ilk ders zili için gün sayıyor

     “KAYITLAR TAMAMLANIR TAMAMLANMAZ EĞİTİME BAŞLANACAK” 

Down Sendromlu bireylerin hayatına dokunmak için hayata geçirilen DOSD Meram’da inşaat sürecinin tamamen tamamlandığı ve sadece rötuşların yapıldığını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, eğitim alacak bireylerle eğitimci ve gönüllülerin ön başvuru sürecinin devam ettiğini hatırlattı. Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD’un belediye, üniversite, milli eğitim ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle oluşturulan Türkiye’deki ilk ve tek merkez olacağını ifade eden Başkan Kavuş, “DOSD Meram, Down Sendromlu bireylerin yaşama katılımlarını ve hayatın içindeki rolleri üstlenebilmelerini sağlayacak. Fiziksel, zihinsel, duyusal ve sosyal gelişimlerine katkı sunacak ve bireysel özelliklerini öne çıkaracak. DOSD Meram için artık son virajdayız. Kayıtlar tamamlanır tamamlanmaz eğitimlere başlayacak, çocuklarımızın ve ailelerin yaşamlarına dokunmaya gayret edeceğiz. Bu önemli ve güzel fırsattan yararlanabilmeleri adına tüm özel bireylerimizin ön kayıt yaptırmaları gerekiyor” diye konuştu. 

DOSD Meram ilk ders zili için gün sayıyor

Kaynak: Konya Hakimiyet

Bakmadan Geçme