Dünyada bir ilk! Otomobil devi Fiat'tan radikal karar...

İtalyan otomobil üreticisi Fiat, dikkat çeken bir karar aldı. Gri renkte araç üretimini sonlandıracağını duyurdu. İşte bu kararın sebepleri...

Dünyada bir ilk! Otomobil devi Fiat'tan radikal karar...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İtalya merkezli Fiat dünyada ilk olacak bir karara imza atarak, artık gri renkte araç üretmeyeceğini ve İtalya'nın renkli kültürüyle uyumlu arabalara odaklanacağını açıkladı.

Fiat bu kararı "renkler diyarından gelen renklerin markası" olma hedefi kapsamında aldığını belirtti. Şirket otomobillerinin otomotiv pazarında ayırt edici hale gelmesini beklediğini kaydetti. Ayrıca yeni strateji markanın sosyal medya kanalı üzerinden paylaşılan "No Grey Operation" başlıklı videoyla duyuruldu.

"GRİ YOK OPERASYONU"

Marka halihazırdaki tüm modellerini İtalya'nın denizinden, güneşinden, toprağından ve gökyüzünden ilham alarak renklendiriyor. Gelato beyazı, Sicilya turuncusu, Paprika turuncusu, Passione kırmızısı, Venezia mavisi gibi İtalya'nın zengin renk çeşitliliğine atıfta bulunan isimler kullanıyor.

Gelecekteki arabaların tamamında artık bu politikayı uygulayacak. Videoda Fiat CEO'su Olivier Francois'in içinde olduğu gri renkli bir 600e modeli, turuncu boyaya batırılıp çıkarılıyor.

Olivier Francois konuyla ilgili olarak "Kuralları çiğnedik: Fiat olarak, gri otomobillerinin üretimini durdurmaya karar verdik. Bu zorlu ve yıkıcıdır. Fiat'ın neşenin, renklerin ve iyimserliğin markası olarak liderliğini daha da güçlendirmeyi amaçlamaktadır. İtalya renklerin ülkesidir, bugünden itibaren FIAT'ın arabaları da öyle." şeklinde konuştu.

Fiat yeni kararını ilk olarak 4 Temmuz'da tanıtacağı 600 serisinde uygulayacak. Webtekno'nun aktardığına göre sonraki aşamada da 500, Panda ve Egea modellerinde gri renk seçeneğinin kaldırıldığına şahitlik edeceğiz. Böylelikle Fiat için yeni bir dönem başlamış olacak.

Bakmadan Geçme