Eski şenlikler geri döndü Akşehir opera ile buluştu

Bu yıl 'Eski Şenlikler Geri Dönüyor' mottosu ile spordan sanata, resimden operaya çeşitli alanlarda gerçekleştirilen sanatsal faaliyetler yerli yabancı turistler ve Akşehirliler ile buluşmaya devam ediyor. Altı gün altı gece süren 65. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenlikleri kapsamında 4. gün etkinliklerinden birisi de Akşehir Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Operanın Kadınları oldu.

Eski şenlikler geri döndü Akşehir opera ile buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Opera karakterlerinin ışık ve değişik arka plan görselleri ile desteklenerek sahne üzerinde canlandırıldığı konserde genç opera sanatçıları Akşehir izleyicisi tarafından ilgiyle izlendi. Piyanist Paulo Villa, Büşra Bayır, Eda Umay Akan, Hazal Aracı, Nazlıcan Karakaş ve Rümeysa Delican’ın performansları karşısında, izleyicilerin hem gözleri hem kulakları şenlendi. 
GÜÇLÜ AMA KIRILGAN!
Opera sanatının her döneminde en büyük bestecilerin eserlerine gerek adını veren, gerekse hikâyenin akışına yön veren, odak noktasındaki ‘kadın’ karakterlerin güçlü ama kırılgan, kimi zaman tutkulu, kimi zaman sınırları aşan duyguları bu sefer de Akşehir AKM'de hayat buldu. 65. Uluslararası Nasreddin Hoca Şenliği konserlerinde yer alan solistler Eda Umay Akan, Rumeysa Delican, Nazlıcan Karakaş, Büşra Bayır, Hazal Aracı kadın ruhunun tüm güzelliğiyle geniş bir yelpazede yansıtıldığı konserde, seçkin bir repertuvarla İtalyan piyanist Paolo Villa eşliğinde seyircilerle buluştu. 
 

Bakmadan Geçme