Geleceğin özel eğitim öğretmenleri DOSD Meram'a hayran kaldı 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü öğrencileri uygulamalı ders için DOSD Meram'ı ziyaret etti. Yöneticileri ve hocalarından merkezin eğitim sistemi ve fiziki altyapısı hakkında bilgi alan geleceğin özel öğretim öğretmenleri, DOSD Meram'a hayran kaldılar. 

Geleceğin özel eğitim öğretmenleri DOSD Meram'a hayran kaldı 
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Down Sendromlu Bireyler Yaşam Destek Merkezi DOSD Meram, geleceğin özel eğitim öğretmenlerine ilham kaynağı oldu. 

ÖĞRENCİLER DOSD MERAM’A HAYRAN KALDI 

Derslerine DOSD Meram’da giren Necmettin Erbakan Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği bölümü öğrencileri, ders bitiminde merkezin fiziki yapısını ve eğitim sistemini de inceleme fırsatı buldular. Merkeze hayran kalan geleceğin özel eğitim öğretmenleri, down sendromlu bireylerin hayatlarına dokunan DOSD Meram’ın eğitim modeline katkı veren hocaları NEÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyeleri Dr. Süleyman Arslantaş ve Dr. Fatih Koçak eşliğinde eğitim alanlarını gezdiler. Merak ettikleri konular hakkında da sorular sorarak bilgi alan öğrenciler merkeze duydukları hayranlığı ifade ettiler. Öğretim Üyeleri Arslantaş ve Koçak, bölüm eğitimlerinin bir kısmını DOSD Meram’da gerçekleştirerek özel eğitim öğrencilere mesleklerinin detayları hakkında ayrıntılı bilgi verildiğini kaydettiler. 

“BU KADAR GÜZEL BİR MERKEZ OLACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞTİM” 

NEÜ Özel Eğitim Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisi olduğunu belirten Hatice Kübra Uçalmaz, ziyaretten önce merkezi çok merak ettiğini ancak bu kadar iyi ve güzel olabileceğini hiç düşünmediğini ifade etti. DOSD Meram’ın normal bir rehabilitasyon merkezinden çok farklı olduğunu ifade eden Uçalmaz, “Burada öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanabileceğini ve yaşam becerilerine sunacağı katkıyı yakından gördüm. Onların sosyal becerilerini artıracak, günlük yaşantısını kolaylaştıracak eğitimleri görmekten büyük mutluluk duydum” diye konuştu. 

“DOWN SENDROMLULARIN BÖYLE BİR YERDE EĞİTİM ALMASI BİZLERİ DE ONORE ETTİ” 

Okulun imkanlarını çok beğendiğini belirten Ruşhad Gezici de, DOSD Meram’da çok farklı bir ortam hissettiklerini söyleyerek bu imkanı sağladıkları için hocalarına teşekkür etti. Merkezde pek çok şeyin kendisini etkilediğini kaydeden öğrencilerden Orhan Oğuzhan Aydoğan da, Meram Belediyesinin böyle güzel bir çalışmaya imza atmış olmasının kendilerini de onore ettiğine vurgu yaptı. Engelli bireylerin böyle bir ortamda ve böylesi güzel bir eğitim almasının hem kendileri, hem engelliler hem de engelli aileleri için önemine değinen Aydoğan, “Böyle bir yatırımın kazandırdıklarından dolayı Meram Belediyesine teşekkür ediyorum” diye  konuştu.  


 

Bakmadan Geçme