GEMM-DER'de işbirliği güçlenecek 

Enderun Liseleri, Gençlik İlköğretim ve ortaokulu mezunları ve mensupları Derneği, Özel Enderun Lisesi'nde düzenlenen programla bir araya geldi. 

OKULLARIMIZDA ÇOK KIYMETLİ İSİMLER YETİŞTİRİLDİ 

GEMM-DER Başkanı Doç. Dr. Yusuf Sayın, “Bugün gerek Konya’da gerekse de başka şehirlerde idarecilik ve öğretmenlik yapan çok sayıda eğitimcinin, sektöre kazandırılmasına önemli hizmetlerde bulunduklarını aktaran Sayın, “Bundan kıvanç duymaktayız. Dini değerleri, ahlakı ve vatan kavramlarını her zaman en önde tutmuş kurumlarımızın bugün hayatın her alanında çok önemli yerler edindiğini ve birbirinden kıymetli meslekler edindiklerini görmek bizleri bahtiyar kılıyor. Bundan dolayı Allah’a hamd ediyoruz” şeklinde konuştu. 

GEMM-DER OLARAK BİRÇOK AMACIMIZ VAR 

“GEMM-DER  olarak biz de teşekkül ettirdiğimiz yeni yönetimimizle Gençlik Eğitim Kurumlarının taşıdığı bayrağı daha büyük ufuklara taşıma niyetiyle kısa bir aranın ardından yeniden harekete geçtik” diyen Sayın, yeni dönem plan ve amaçlarından şöyle bahsetti: “Yaz döneminde geleneksel mezun buluşmalarının devam ettirilmesi, meslek örgütlenmeleri ve networklerinin sağlanması, mesleki eğitim ve kariyer buluşmalarının gerçekleştirilmesi, dernek bünyesinde online kariyer programı ve ağının teşkil edilmesi, mezun kampları ve şehir buluşmalarının gerçekleştirilmesi, Gençlik ve Enderun İş İnsanları Platformu’nun (GEİP) kurulması, kariyer danışmanlığı hizmetinin sağlanması, hukuki danışmanlık hizmetinin sağlanması, ticari danışmanlık hizmetinin sağlanması, akademik danışmanlık hizmetinin sağlanması, amaçlarımız arasında  yer alıyor. İnşallah desteklerinizle her birini tek tek hayata geçirmeye kararlıyız.”

ÖZEL OKUL SEKTÖRÜNÜN ÇİLESİNİ BİZ ÇEKTİK 

Programda konuşan Gençlik Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Turşucu da “Özel okul sektörünün çilesini bizim kurumlarımız çekti. Değer üretmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ölüm gerçek. Bu gerçeğe hazırlanmak için de hayırlı işlerde bütün zorluklara rağmen ısrarcı olmak gerekiyor. Derneğimizde daha önceden görev alan, hizmette bulunan, bundan sonra hizmette bulunacak herkese çok teşekkür ediyorum.” 

GEMM-DER YÖNETİMİ İSE ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU

Başkan: Yusuf Sayın (Doç. Dr.)
Başkan Yardımcıları; 
Numan Küçüksarıkulak (İş insanı) Abdülhamid Birer, (NEÜ Diş Hekimliği İdari Personel)
Ahmet Basri Karakuş (Hukukçu) Ahmet Faruk Acar (Avukat) Ahmet Yılmaz (İş insanı) Asiye Tuğba Çakır (Avukat) Behiye İnlice (İş Kadını) Enes İlhan Post (Öğretmen) Figen Yalçın Güneş (Avukat) Halid Şen (Gazeteci) Harun Mert (Müdür) Hasan Özkan (İş İnsanı)
İsmail Atçeken (İş İnsanı) İsmail Ömer Tunç Mehmet Toktaş (Kurucu Temsilcisi) Musa Akince (Öğretmen) Mustafa Nokta (Öğretmen) Nurettin Kabak (Müdür) Ömer Küçükkoç (İş İnsanı) Ömer Özgül (İş İnsanı) Said Turgut (Müdür) Şerife Atçeken (Öğretmen) 

Kaynak: Haber Merkezi

Bakmadan Geçme