Hasan Ekici: 28 Şubat'ı unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici Türk siyaset tarihinde derin izler bırakan 28 Şubat postmodern darbenin yıldönümü nedeni ile yaptığı açıklamada 'O dönem yaşanan sıkıntıların acısını yüreğimizde hissetmeye devam ediyoruz, Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız ' dedi.

1997 yıllarında gerçekleşen ve yüksek rütbeli askerler tarafından dizayn edilen askeri hareketliliğin Türkiye tarihinde bir kara leke olarak günümüze kadar geldiğini ifade eden Ekici, O dönemin vatandaşlarımızı inançları yüzünden bedel ödemeye mahkûm ettiğini ve tarihte bir daha eşine rastlanmayacak mağduriyete sürüklediğini ve bu sürecin açık bir insan hakları ihlali olduğunu söyledi.

“28 Şubat aynı zamanda, milletin kendisinin tehdit edildiği, İmam Hatiplerde okuyan gençlerin önünün kapatılarak üniversitelere alınmadığı, başörtüsü nedeni ile kız çocuklarımızın Üniversitelere alınmayarak temel hak ve hürriyetlerinin gasp edildiği bir sürecin adıdır.” Diyen Hasan Ekici, “28 Şubat 1997 post modern darbesinde Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan ile birlikte yönetim kadrosunda en büyük zararı görenlerin bugün “28 Şubat yüzyıl sürecek” diyen 28 Şubat artıkları ile birlikte ittifak içinde olması ise bizleri derinden üzmektedir.” Dedi.

Bir İmam Hatipli olarak, 28 Şubat’ın bütün zorluklarını yaşamış biri olarak şunu ifade etmek isterim ki tüm özgürlüklerin güvencesi biziz, Gelecek Partisidir. Yaşanılan mağduriyetleri ve korkuları kendilerine siyasi sermaye ahlaksızlığı yapanları da milletimizin takdirine sunuyorum.

Bu vesile ile 28 Şubat’ın tüm mağdurlarını da anmak istiyor, vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta kalanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum.”
 

Bakmadan Geçme